Ağaç işleme makineleri ve yan sanayisinde faaliyet gösteren üye firmalar arasında iş birliği, dayanışma ve bilgi alışverişi sağlamak amacıyla 2014 yılında kurulan AİMSAD’ın üye sayısı artmaya devam ediyor. Üye sayısı haziran ayı itibariyle 114’e yükselen AİMSAD, yılın geri kalanında da hızlı büyümesine devam etmeyi planlıyor.

Kurulduğu 2014 yılından bu yana ağaç işleme makineleri ve yan sanayisine yönelik çalışmalarıyla sektörün gelişmesine büyük katkı sağlayan AİMSAD, bünyesine katılan yeni üyeleriyle hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Hayata geçirdiği çalışma ve projelerle tüm sektör paydaşlarının beğeni ve takdirini toplayan AİMSAD’ın mevcut üye sayısı 114’e yükseldi.

Ağaç işleme makine sektörünün öncü sivil toplum kuruluşu olan AİMSAD, bu bilinç ve sorumlulukla yılın geri kalanında da üye sayısını artırmaya devam edecek. Üye firmalarına artı değer katacak birçok proje ve iş birliğine imza atan AİMSAD’ın üyelerinin yüzde 95’ini makine üreticisi firmalar oluşturuyor.

AİMSAD, SORUNLARA DAHA ETKİN ÇÖZÜMLER BULMAYI AMAÇLIYOR

Hem yurt içi hem de yurt dışı birçok fuar, organizasyon ve toplantıya katılım sağlayan AİMSAD, bu platformlarda başta üyeleri olmak üzere tüm sektörün talep ve beklentilerini masaya yatırıyor. AİM sektörünün karşı karşıya kaldığı sorunların çözümü için de ilgili mercilerle birebir görüşmeler sağlayan AİMSAD, piyasa paydaşlarıyla iletişimi kuvvetlendirerek, sorunlara daha hızlı ve etkin çözümler bulmayı amaçlıyor.

AMAÇ ORTAK AKILLA HAREKET ETMEK

Ortak akıl ile hareket etmeye büyük önem veren AİMSAD, Türk ağaç işleme makine sektörünün hem ülke için de hem de uluslararası platformlarda sesi olmaya devam ediyor. AİMSAD Tüzüğü çerçevesinde belirlenen amaçlar doğrultusunda üye firma görüşlerini de alarak sektöre katma değer sağlayacak faaliyetlerde bulunmak hedefiyle oluşturulan komiteler de bu sürece aktif olarak katkı sağlıyor. Kurulduğu yıldan buyana hayata geçirdiği komite çalışmalarıyla takdir toplayan AİMSAD bünyesinde, İmalatçılar Komitesi, Basın-Yayın ve Tanıtım Komitesi, Eğitim ve Satış Sonrası Hizmetler Komitesi, İthalatçılar Komitesi ve Fuar Komitesi olmak üzere toplamda beş farklı komite bulunuyor.

“BİRLİKTE ÇOK DAHA BAŞARILI İŞLERE İMZA ATACAĞIZ”

Ağaç işleme makine sektörünün birleştirici gücü olmak için büyük mesai harcadıklarını ifade eden AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Toktaş; “AİMSAD dokuz yaşında genç bir dernek olmasına karşılık, sektörümüzün çatı STK’sı olmayı başarmış önemli bir oluşum. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında temsiliyet gücümüzü her geçen gün artırıyoruz. Yıl boyunca üyelerimizle birlikte başta WoodTech olmak üzere birçok yerli ve yabancı fuara katılım sağlıyoruz. Sektör için ortaya koyduğumuz çalışmalar da ilk günden itibaren tüm sektör temsilcileri tarafından beğeni ve takdir ile karşılanıyor.  AİMSAD’ın süreci çok başarılı bir şekilde yürüttüğünü her geçen gün artan üye sayımızdan da çok net görebiliyoruz. Haziran ayı itibariyle üye sayımız 114’e yükseldi. Önümüzdeki dönemde daha da büyüyeceğimizi ve birlikte çok daha başarılı işlere imza atarak tüm dünyaya sektörümüzü tanıtacağımıza eminim” diye konuştu.