Ana Sayfa AİMSAD Faaliyetleri Ağaç işleme makine sektörünün öncü kuruluşu AİMSAD’ın üye sayısı 75’e yükseldi

Ağaç işleme makine sektörünün öncü kuruluşu AİMSAD’ın üye sayısı 75’e yükseldi

3
strength in unity

Kurulduğu 2014 yılından bu yana ağaç işleme makineleri ve yan sanayisine yönelik çalışmalarıyla sektörün gelişmesine büyük katkı sağlayan AİMSAD, bünyesine katılan yeni üyeleriyle hız kesmeden büyümeye devam ediyor.

Ağaç işleme makineleri ve yan sanayisinde faaliyet gösteren üye firmalar arasında iş birliği, dayanışma ve bilgi alışverişi sağlamak amacıyla kurulan AİMSAD’ın üye sayısı artmaya devam ediyor. Bir yıl içinde üye oranını yüzde 20 artıran AİMSAD’ın mevcut üye sayısı 75’e yükseldi. Ağaç işleme makine sektörünün öncü sivil toplum kuruluşu olan AİMSAD, bu bilinç ve sorumlulukla 2022 yılında üye sayısını artırmaya devam edecek. Üye firmalarına artı değer katacak birçok proje ve iş birliğine imza atan AİMSAD’ın üyelerinin yüzde 95’ini makine üreticisi firmalar oluşturuyor.

Hem yurt içi hem de yurt dışı birçok fuar, organizasyon ve toplantıya katılım sağlayan AİMSAD, bu platformlarda başta üyeleri olmak üzere tüm sektörün talep ve beklentilerini masaya yatırıyor. AİM sektörünün karşı karşıya kaldığı sorunların çözümü için de ilgili mercilerle birebir görüşmeler sağlayan AİMSAD, piyasa paydaşlarıyla iletişimi kuvvetlendirerek, sorunlara daha hızlı ve etkin çözümler bulmayı amaçlıyor.

Ortak akıl ile hareket etmeye büyük önem veren AİMSAD, Türk ağaç işleme makine sektörünün hem ülke için de hem de uluslararası platformlarda sesi olmaya devam ediyor. AİMSAD Tüzüğü çerçevesinde belirlenen amaçlar doğrultusunda üye firma görüşlerini de alarak sektöre katma değer sağlayacak faaliyetlerde bulunmak hedefiyle oluşturulan komiteler de bu sürece aktif olarak katkı sağlıyor. Kurulduğu yıldan buyana hayata geçirdiği komite çalışmalarıyla takdir toplayan AİMSAD bünyesinde, İmalatçılar Komitesi, Basın-Yayın ve Tanıtım Komitesi, Eğitim ve Satış Sonrası Hizmetler Komitesi, İthalatçılar Komitesi ve Fuar Komitesi olmak üzere toplamda beş farklı komite bulunuyor.

AİMSAD olarak iletişime büyük önem verdiklerini belirten AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Toktaş; “Yönetim kurulundaki arkadaşlarımla beraber hayata geçireceğimiz projeler çerçevesinde hem üyelerimizle aramızdaki hem de diğer sektör, kurum ve kuruluşlarla aramızdaki iletişimi en üst noktaya taşıyacağız. Hedefimiz 75 üyenin 75’ine de ulaşabilmek” diye konuştu.

“YOL HARİTAMIZI ÜYE FİRMALARIMIZIN İSTEK VE TALEPLERİNE GÖRE BELİRLİYORUZ”

AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Toktaş; “Dernek olarak üyelerimizi en iyi şekilde temsil etmek hassasiyetle üzerinde durduğumuz bir konu. Derneğimiz her geçen gün yeni üyelerin katılımıyla daha güçleniyor. Bu doğrultuda sorumluluğumuzun farkındayız. 2022 yılında da bu bilinçle çalışmaya ve sektörümüze değer katmaya devam edeceğiz. Tüm bölgelerdeki üyelerimizle birebir iletişim kurarak istek ve taleplerini öğreniyoruz ve böylece yol haritamızı belirliyoruz. İlk günden beri sektörümüzün takdirini topluyoruz, bunun devamını sağlayacağız. 2022 hem yurt içi hem de yurt dışı fuar ve organizasyonların yoğunlukta olacağı bir yıl olacak. AİMSAD olarak söz konusu tüm organizasyonlarda hem sektörümüzü hem de devamlı kendini geliştiren firmalarımızın tanıtımını en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Önceki İçerikwww.turkishwoodworkingmachinery.com başarısını kanıtladı
Sonraki İçerikAİMSAD İstanbul Mobilya Fuarı’na katıldı