İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa, Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü “Endüstri Danışma Kurulu” (EDK) toplantısının 10.’su, 28 Haziran 2018’de İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Orman Fakültesi’nde gerçekleştirildi.

Üniversite-sanayi işbirliğinin arttırılması için her 6 ayda bir düzenli olarak gerçekleştirilen toplantılarda, orman ürünleri sektörünün, ahşap yapı, ahşap esaslı levha, ağaç işleme makineleri, mobilya ve aksesuar, kağıt ve ambalaj sektörü gibi her alanından çeşitli firmalar ve sivil toplum kuruluşlarının işveren ve/veya yönetici düzeyinde temsilcileri yer alıyor. ,

AİMSAD’ı temsilen Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Kenan Arıcı ve Genel Sekreter Arif Onur Kaçak’ın da katıldığı 10. Endüstri Danışma Kurulu Toplantısı’nda güncel konular ele alındı. Bölüm öğretim elemanlarının da yer aldığı 10. EDK’da gündem maddelerinde bulunan; bölüm kapsamında yapılan çalışmaların sektörün güncel konuları doğrultusunda olması, stajların daha verimli olması için yapılması gerekenler, bölümdeki seminer çalışmalarına sektörün katkısının artırılması, öğrencilere sektör danışmanlığı sağlayacak mentor sisteminin geliştirilmesi gibi konular değerlendirildi.