AİMSAD Faaliyetleri

AİMSAD 8 yaşında

AİMSAD 8 yaşında

Ağaç işleme makineleri ve yan sanayisinde faaliyet gösteren üye firmalar arasında iş birliği, dayanışma ve bilgi alışverişi sağlamak amacıyla 6 Haziran 2014 tarihinde İstanbul’da kurulan AİMSAD sektördeki 8. senesini doldurdu.

Ağaç işleme makine sektörünün çatı kuruluşu olan AİMSAD sektördeki 8. yılını doldurdu. 6 Haziran 2014 tarihinde İstanbul’da kurulan AİMSAD, kuruluş tarihinden bugüne kadar hayata geçirdiği başarılı proje ve çalışmalarla sektörün birleştirici gücü olmayı başardı.

Sektör paydaşları tarafından da büyük takdir toplayan AİMSAD’ın üye sayısı da her geçen gün artıyor. Aktif üye firma sayısı 85’e yükselen AİMSAD hem yurt içi hem de yurt dışı birçok fuar, organizasyon ve toplantıya katılım sağlayarak, bu platformlarda başta üyeleri olmak üzere tüm sektörün talep ve beklentilerini masaya yatırıyor. AİM sektörünün karşı karşıya kaldığı sorunların çözümü için de ilgili mercilerle birebir görüşmeler sağlayan AİMSAD, piyasa paydaşlarıyla iletişimi kuvvetlendirerek, sorunlara daha hızlı ve etkin çözümler bulmayı amaçlıyor.

Ortak akıl ile hareket etmeye büyük önem veren AİMSAD, Türk ağaç işleme makine sektörünün hem ülke için de hem de uluslararası platformlarda sesi olmaya devam ediyor. AİMSAD Tüzüğü çerçevesinde belirlenen amaçlar doğrultusunda üye firma görüşlerini de alarak sektöre katma değer sağlayacak faaliyetlerde bulunmak hedefiyle oluşturulan komiteler de bu sürece aktif olarak katkı sağlıyor.

YURT DIŞI FUAR VE ORGANİZASYONLARINA BÜYÜK ÖNEM VERİYOR

Üyelerine yeni ihracat pazarları bulma konusunda önemli çalışmalar yürüten AİMSAD bu kapsamda yurt dışı fuar ve organizasyonlarına büyük önem veriyor ve yıl içerisinde başka ülkelerde gerçekleşen bu tip organizasyonlara katılım sağlayarak hem derneğin hem üyelerin hem de Türk ağaç işleme makine sektörünün tanıtımını gerçekleştiriyor.

TÜRK AĞAÇ İŞLEME MAKİNE SEKTÖRÜNÜN TALEP, ÖNERİ VE ŞİKAYETLERİ İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Yurt içinde MAKFED, SEDEFED ve İMSAD’a üye olan AİMSAD, yurt dışında ise Avrupa’nın çatı kuruluşu olan Avrupa Ağaç İşleme Makinesi İmalatçıları Federasyonu’nda (EUMABOIS) Türkiye’yi temsil ediyor. Temsiliyet hakkının büyük önem arz ettiğine inanan AİMSAD, üyesi olduğu STK ve kuruluşlarda Türk ağaç işleme makine sektörünün talep, öneri ve şikayetleri için çalışmalarını sürdürüyor.

“AİMSAD’IN 8. YILINI TAMAMLAMIŞ OLMASINDAN DOLAYI BÜYÜK GURUR DUYUYORUM”

AİMSAD’ın 8. yılını tamamlamış olmasından dolayı büyük gurur duyduğunu ifade eden AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Toktaş; “Kurulduğu günden bu yana sektörün birleştirici gücü olan AİMSAD bu sorumluluk bilinciyle bu zamana kadar birçok önemli proje ve çalışmaya imza attı. Bundan sonraki süreçte de aynı şekilde üretmeye devam edecek. AİMSAD’ın göstermiş olduğu çabanın tüm sektör paydaşları tarafından takdir topladığını memnuniyetle takip ediyoruz. Dernek olarak üyelerimizi en iyi şekilde temsil etmek hassasiyetle üzerinde durduğumuz bir konu. Derneğimiz her geçen gün yeni üyelerin katılımıyla daha güçleniyor. Bu doğrultuda sorumluluğumuzun farkındayız. 2022 yılında da bu bilinçle çalışmaya ve sektörümüze değer katmaya devam edeceğiz. Tüm bölgelerdeki üyelerimizle birebir iletişim kurarak istek ve taleplerini öğreniyoruz ve böylece yol haritamızı belirliyoruz. İlk günden beri sektörümüzün takdirini topluyoruz, bunun devamını sağlayacağız. Bu doğrultuda bu sekiz yılda AİMSAD’ın büyümesinde katkıda bulunan herkese bir kez daha teşekkür etmek isterim” diye konuştu.


takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com