AİMSAD, bu yıl 4-6 Nisan 2016 tarihleri arasında 11’incisi düzenlenen Ortadoğu’nun en büyük ahşap ve ahşap makineleri endüstri ticaret fuarı Dubai WoodShow Fuarı’na, REED TÜYAP ile birlikte ortak stand ile katılım sağladı.

Fuara, STAR EXPO Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen milli katılım organizasyonu kapsamında 20’ye yakın Türk firması iştirak etti.

Ortadoğu’daki en büyük ahşap ve ahşap makineleri endüstri ticaret fuarı olmasının yanı sıra Dubai’nin ağaç işleme makineleri ve mobilya yan sanayileri konusunda da en önemli ve tek fuarı olma özelliği taşıyan WoodShow Fuarı, bu yıl 11. kez 4-6 Nisan 2016 tarihleri arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi Fuar Alanı’nda gerçekleştirildi. Geçen sene 95 ülkeden 10 bin 544 ticari profesyonelin katılımıyla olağanüstü bir sonuç elde eden fuar, bu sene sergilenen daha geniş çaplı küresel marka ürünleriyle dikkat çekti. AİMSAD da, sektörün görücüye çıktığı fuara REED TÜYAP ile birlikte ortak stand ile katılım sağladı.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Çin, Türkiye, Almanya, İtalya, Kanada  gibi ülkeler başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden katılımın gerçekleştiği fuara, STAR EXPO Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen milli katılım organizasyonu kapsamında 20’ye yakın Türk firması iştirak etti. 10 binin üzerinde profesyonelin ziyaret ettiği fuarda Türk firmalarına ilgi yoğundu.

Fuarda çok sayıda ürün ve firma vitrine çıktı

Dubai WoodShow 2016’da, sert kereste ve yumuşak kereste, ahşap makineleri ve araçları, döşemelik, kontrplak, ağaç kaplama, MDF, laminat ve parke, pano ve giydirme, boya, tutkal ve zamk gibi pek çok çeşit ürün yer aldı. Son kullanıcıya yönelik olarak çalışan çok sayıda yerel ve küresel markanın bulunduğu fuar, perakende alışveriş yapmak isteyenlere de kapılarını açtı. Yapı malzemeleri tedarikçi ve bayilerini, ithalatçıları, ihracatçıları, mobilya üreticilerini, müteahhitleri, imarcıları, makine üreticilerini, tedarikçileri, dağıtımcıları, satıcıları, zemin kaplama şirketlerini, mimarları, iç tasarımcıları, dernekleri ve kurumları bir araya getiren Dubai WoodShow; BAE, Suudi Arabistan, Hindistan, Pakistan, Umman, Bahreyn, Katar, İran, Kuveyt ve Çin gibi çeşitli ülkelerden ziyaretçileri ağırladı.

“Gördüğümüz talep bizi mutlu etti”

Körfez Endüstriyel Danışma Organizasyonu (GOIC) kapsamında Dubai WoodShow Fuarı’nı düzenleyen Strategic Marketing & Exhibitions şirketinin CEO’su Dawood Al Shezawi, “2015’teki fuarda, bir öncekine göre yüzde 26 büyüme kaydetmiştik ve sergi alanının tamamını doldurmuştuk. Dubai WoodShow 2016 hem katılımcı portföyü hem de ürünler açısından daha da çeşitlenmiş oldu. Her yıl Dubai WoodShow sayesinde bölgeye ilk kez getirilen yeni teknolojilerin kurulumuna tanıklık ediyo- ruz. 2016 fuarında yerel yatırımcılar aracılığıyla Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki varlıklarını büyütmek isteyen katılımcılardan gördüğümüz talep bizi çok mutlu etti. Kereste endüstrisi, bölgede süregelen inşaat çalışmalarıyla hız kazandı. Bu yıl Dubai WoodShow büyük çaplı anlaşmaları yerinde bağlamak için bir ortam bulan yerel mobilya üreticilerinden de büyük talep gördü” dedi.

[su_custom_gallery source=”media: 828,829,830,831,832,833,834,835,836,837,838,839,840,841,842,843,844″ link=”lightbox” target=”blank” title=”never”]