REED TÜYAP Fuarcılık A.Ş. desteğiyle İstanbul’daki Cemile Sultan Korusu’nda bu yıl ikincisi düzenlenen AİMSAD’ın geleneksel iftar yemeği, sektörün en büyük yemekli buluşmasına ev sahipliği yaptı. 140’a yakın konuğun ağırlandığı organizasyona; AİMSAD Yönetim Kurulu ve Genel Sekreterliği ile AİMSAD üye firma temsilcilerinin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarından önemli isimler, odalardan ve sektör derneklerinden temsilciler ile sektörel basın mensupları katıldı.

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen AİMSAD’ın ikinci “İftar Yemeği” organizasyonu; AİMSAD ev sahipliği ve REED TÜYAP Fuarcılık A.Ş. desteğiyle 23 Haziran tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

İstanbul’daki Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen organizasyona ilgi, geçen yıldan çok daha fazla oldu. İftar yemeğine İstanbul’un yanı sıra Türkiye’nin birçok ilinden 140’a yakın sektör temsilcisi ve konuk katıldı. Şehzade Restoran’da gerçekleşen organizasyona; AİMSAD Yönetim Kurulu ve Genel Sekreterliği ile AİMSAD üye firma temsilcilerinin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarından önemli isimler, odalardan ve sektör derneklerinden temsilciler ile sektörel basın mensupları katılım gösterdi.

DSC_0331Erol: “Büyüyoruz, güçleniyoruz”

AİMSAD İftar Yemeği, ezanı takiben iftariyeliklerin yenilerek oruçların açılması ve AİMSAD Yönetim Kurulu’nun Sayman Üyesi Kenan Arıcı tarafından okunan yemek duası ile başladı.
Ardından, AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol kürsüye gelerek söz aldı ve kısa bir açılış konuşması gerçekleştirdi.

Konuşmasında Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlı olması temennisini ileten Mustafa Sabri Erol, öncelikle tüm konuklara AİMSAD davetine icabet ettikleri için teşekkür etti ve yıllar sonra tüm sektörü bir arada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

40 üye ile kurulan derneğin ikinci yaşını doldurduğunu ve bugün üye sayısını 54’e çıkardığını hatırlatan AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı, derneğin faaliyetlerinin artarak devam ettiğini söyledi. Bunun da AİMSAD’ı büyütürken güçlendirdiğini aktaran Erol, bu süreçte emeği geçen AİMSAD Yönetim Kurulu’na ve çalışanlarına teşekkür etti.

AİMSAD’ın kurulduğu günden beri gerçekleştirdiği faaliyetlerden kısaca bahseden Erol; İstanbul, Bursa, Ankara ve İzmir’de düzenledikleri sektör tanıtım toplantıları ile hem derneği anlattıklarını hem de sektörü dinleme fırsatı bulduklarını açıkladı. Amaçlarının sektörün isteği doğrultusunda çalışmalar yapmak olduğunu aktaran Erol, “Sektörün dünyadaki iş hacmi 5 milyar Euro civarında. Türkiye’de bu rakam 350 milyon Euro. Sektörümüze 50 milyon Euro’luk ihracat ise hiç yakışmıyor. Endüstri 4.0 ile firmaların yenilikleri takip etmeleri, gerekli altyapıları oluşturmaları, nitelikli ürünler üretmeleri gerekli. Devletin desteği ile de sektörün çok daha iyi noktalara geleceğine inanıyorum” dedi.

AİMSAD’ı ve sektörü yurtdışındaki ihtisas fuarlarında tanıtmak için yaptıkları çalışmalara da değinen Mustafa Sabri Erol, dernek olarak sektörün temsili açısından 10 ülkedeki fuara stant ve tanıtımlar yaparak katılım sağladıklarını belirtti. Ekim ayında REED TÜYAP ile yapılacak Ağaç İşleme Makineleri 2016 Fuarı’nın satışlarının çok iyi gittiğini vurgulayarak, yeni teknolojilerin tanıtımı açısından fuarın çok önemli olduğunu hatırlatan Erol, konuşmasını bu noktada sonlandırarak sözü REED TÜYAP Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Ali Muharremoğlu’na devretti.

DSC_0338Muharremoğlu: “İş birliğimiz sektöre büyük katkılar sağlıyor”

AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol’u takiben söz alan REED TÜYAP Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Ali Muharremoğlu ise konuşmasında, bu yılki iftar yemeğinde artan konuk ve masa sayısının kendilerini de çok mutlu ettiğini söyleyerek, AİMSAD’ın her yıl daha kaliteli ve güçlü bir yapıya kavuştuğunu vurguladı. REED TÜYAP Fuarcılık ile AİMSAD arasındaki iş birliğinin sektörün gelişimine çok daha büyük katkılar sağlayacağını belirten Muharremoğlu, ekim ayında fuarda buluşmak üzere tüm sektör temsilcilerine iyilik ve sağlık dileklerinde bulundu. Konuşmasının sonunda Ali Muharremoğlu’na AİMSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nizamettin Coşkun teşekkür plaketi sundu.

 

DSC_0368Tarlabaşı: “Yaptığımız her şey üyemizin iyiliği için”

AİMSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Tarlabaşı da iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, fuarların üretici ile satıcıyı buluşturup tanıştırmak için çok önemli bir platform olduğunu vurguladı. REED TÜYAP Fuarcılık şirketini artık bir hizmet tedarikçisi olarak değil, birer dost ve sektör paydaşı olarak gördüklerini aktaran Tarlabaşı, “Mevcut ekonomik şartlar ve koşullar altında aynı masada oturup sorunlara çözüm üretiyoruz.

Düşünüp konuştuğumuz ve hayata geçirdiğimiz her şeyin üyelerin faydası için olması, bizim anayasamızı oluşturuyor. Arada rekabet de olacaktır. Ama bu rekabetin sektöre ve firmalara faydası olması için çaba harcıyoruz” diye konuştu.

DSC_0371Emiroğlu: “Makine, kritik ve stratejik bir sektör”

İftar yemeğine konuk olarak katılarak konuşma yapan Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED) Genel Sekreteri Dr. Süfyan Emiroğlu ise, makine sektörünün ekonomi için çok büyük bir öneme sahip olduğunu dile getirerek, “Güçlü bir makine sektörüne sahipseniz güçlü bir ekonomiye de sahip olursunuz. Ekonominin gelişmesi için makineye destek verilmesi gerekiyor. Bütün sektörlere girdi sağlayan bu stratejik ve kritik sektör için biz de yeni bir yapılanmayı hayata geçirdik. MAKFED bünyesinde 17 dernek, 22 alt sektör ve 1700 makine imalatçısı bulunuyor.
Makinenin, ekonomi için önemli olduğu bilinciyle kendimizi sorumlu hissederek çalışmalarımızı MAKFED olarak yoğunlaştırıyoruz” dedi.

 

[su_custom_gallery source=”media: 1076,1074,1078,1079,1080,1081,1082,1083,1084″ limit=”17″ link=”image” target=”blank” width=”210″ height=”110″ title=”never”]Ligna[/su_custom_gallery]

Anadolu Fuarları, 2017’de İzmir’den başlıyor

İftar yemeğinde yaptığı konuşma sırasında sektör için önemli bir işbirliğinin duyurusunu da yapan AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol, 29 yıllık geçmişi olan Ağaç İşleme Makinesi Fuarı’nın yanı sıra yine TÜYAP Fuarcılık iş birliğiyle ‘Anadolu Fuarları’ yapacaklarını açıkladı. Yurtiçinde dönüşümlü olarak her yıl farklı bir ilde düzenlenmesi amaçlanan Anadolu fuarlarının ilkini 2017 yılının Nisan ayında yapmayı amaçladıklarını söyleyen Erol, “Yılbaşından beri üyelerimize fuarlarla ilgili anket yapıyoruz. Olumlu sonuçlar aldık. Bu nedenle organizasyona başlıyoruz. İlk fuarı da gelecek yıl İzmir’deki yeni fuar alanında düzenleyeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından Anadolu Fuarı Sözleşmesi, AİMSAD ve TÜYAP Fuarcılık arasında kurum yetkilileri tarafından imzalandı. Yapılan anlaşmanın sektöre hayırlı olmasını dileyen TÜYAP Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, anlaşma ile çok önemli bir projeye imza atılmış olunduğunu vurgulayarak, sektörün gelişimine fuarların ciddi katkılar sağladığına vurgu yaptı.

[su_custom_gallery source=”media: 1094,1093,1092,1091,1090,1089,1088,1085,1086″ limit=”17″ link=”image” target=”blank” width=”210″ height=”110″ title=”never”]Ligna[/su_custom_gallery]

 

AİMSAD İftar Yemeği daveti, AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol tarafından MAKFED Genel Sekreteri Dr. Süfyan Emiroğlu’na plaket takdimi, hatıra fotoğrafı çekimi ve karşılıklı iyi niyet temennileri ile son buldu.