AİMSAD, bu yıl 6-9 Şubat 2017 tarihleri arasında Tahran’da Milad e Noor Co. organizatörlüğünde gerçekleştirilen 8. Woodexpo Ağaç İşleme Makine Fuarı’na, REED TÜYAP ile birlikte ortak stantla katılım sağladı.

Toplam alanı 33 bin metrekare olan İran Woodexpo Fuarı’nda Almanya, Avusturya, İtalya, İngiltere, Türkiye, Japonya, Ukrayna, Malezya, Tayvan, Güney Kore, Çin, Fransa ve Birleşik Arap Emirlikleri katılım gösteren ülkeler arasında yerlerini aldı. Toplamda 13 farklı ülkenin katıldığı fuarda, 461 şirket 16 salonda kurdukları stantlarla ağaç işleme makinelerindeki son teknolojiye ait ürünlerini görücüye çıkardı. 42 bin civarında ziyaretçinin katıldığı fuarda sert ve yumuşak kereste, ağaç işleme makineleri ve ekipmanları, döşemelik, kontrplak, ağaç kaplama, MDF, laminat ve parke, pano ve giydirme, boya, tutkal ve zamk gibi pek çok çeşit ürün ve bu ürünlerle ilişkili makineler vitrine çıktı.

[su_custom_gallery source=”media: 4044,4045,4046,4047,4048,4049″ limit=”17″ link=”image” target=”blank” width=”230″ height=”120″ title=”never”]Ligna[/su_custom_gallery]

Uluslararası çapta sektörün bir araya geldiği, dünyanın birçok ülkesinden katılımın gerçekleştiği Woodexpo’ya, Türk firmaları da iştirak etti. Fuara AİMSAD’ın yanı sıra üye firmalardan ABM Grup, Ankes, Törk Makine, Turanlar ile Leitz ve Biesse firmaları katıldı. Fuarda, Türk firmalarına gösterilen ilgi ve samimiyet sektördeki diğer Türk firmaları için de İran pazarına girme konusunda cesaret kaynağı oldu.