AİMSAD, 24-29 Ocak 2023 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde eş zamanlı organize edilen İstanbul Mobilya Fuarı’na (IIFF) katılım sağladı. WoodTech, Intermob ve ALL4WOOD ile TÜYAP’ta ortak stant açan AİMSAD, 2023 yılında düzenlenecek fuarlarla ilgili bilgi verdi.

AİMSAD, IIFF 2023 İstanbul Mobilya Fuarı’nda ALL4WOOD, WoodTech ve Intermob ile birlikte ortak stant açtı. Stantta hem AİMSAD üye firmaları ve çalışmaları ile ilgili hem de düzenlenecek fuarlarla ilgili ayrıntılı bilgi verildi.

Altı gün boyunca yoğun bir şekilde devam eden fuarda, bu yıl ilk kez tek başına 19-23 Ekim 2023 tarihinde düzenlenecek olan WoodTech Fuarı ve 8-11 Mart 2023 tarihleri arasında AİMSAD’ın desteğiyle TÜYAP tarafından ilk kez Belgrad’da organize edilecek olan ALL4WOOD Fuarı’nın tanıtımı yapıldı. Yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından sık sık ziyaret edilen stantta her iki fuara da büyük ilgi ve talep olduğu gözlemlendi.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Mos Fuarcılık A.Ş. iş birliği ve Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) desteği ile gerçekleşen fuarın açılışı MOSFED Başkanı Ahmet Güleç’in ev sahipliğinde T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan ve sektör temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti.

IIFF 2023 İstanbul Mobilya Fuarı ile ilgili bir değerlendirme yapan AİMSAD Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Sıla Acar; “Fuarın ilk günü, ziyaretçi açısından beklentimizi karşılamadı ancak sonraki günlerde ziyaretçi sayısında yoğun bir artış olduğunu gözlemledik. Ağaç işleme makine sektörü ve mobilya sektörü bir arada büyüyen ve gelişen sektörler. Mobilya sanayisi, bizim sektörümüzün en önemli müşteri kitlesi, dolayısıyla bu fuarda bulunmak ve sektörün taleplerini yerinde görmek bizim için oldukça önemliydi. Fuar boyunca gerek üye firmalarımız gerek mobilya sektörü temsilcileri ile bir araya geldik. Yabancı ziyaretçi portföyünün yüksek olduğu bir fuar olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Özellikle Arap ülkelerinden, Hindistan’dan, Türki Cumhuriyetlerden ve Rusya’dan yoğun katılım olduğunu gözlemledik” diye konuştu.

WOODTECH VE ALL4WOOD FUARLARININ TANITIMI YAPILDI

Ziyaretçilerin ağaç işleme makine sektörü ve AİMSAD üyesi firmalarla ilgili tüm sorularını yüz yüze cevaplama fırsatı yakaladıklarından söz eden Acar; “Her gün standımızda TÜYAP ekibinden yetkili kişilerle birlikteydik. Hem bu sene ilk kez tek başına organize edilecek WoodTech Fuarı’nın hem de bizleri çok heyecanlandıran ve sektöre yeni bir soluk kazandıracağına inandığımız ALL4WOOD Fuarı’nın tanıtımını gerçekleştirdik. Yaptığımız görüşmelerde WoodTech ve Intermob Fuarları’nın ayrılmasının sektör tarafından desteklendiğini gördük. Bunun yanı sıra WoodTech Fuar’ını yakından takip eden yabancı ziyaretçiler, ALL4WOOD Fuarı’na da yoğun ilgi gösterdiler. Yaptığımız görüş alışverişleri her iki fuarın da yoğun katılımlı geçeceğini bizlere göstermiş oldu” dedi.