XYLEXPO-Milano-logoBu yıl 29 bin 189 metrekarelik alan üzerinde toplam 441 firmanın katılımıyla 25’incisi düzenlenen Xylexpo Fuarı’nda Türk ağaç işleme makineleri ve yan sanayisinin etkin tanıtımını gerçekleştiren AİMSAD, yaptığı görüşmelerin yanı sıra kurduğu stantta fuar katılımcılarına sektör hakkında bilgi vermek için AİMSAD’ın üye kataloğu, tanıtım broşürleri ve dergisini dağıttı.
TUYAP
İtalya’nın Milano kentinde 24-28 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen Xylexpo Fuarı, bu yıl yaklaşık 30 bin metrekarelik alanı ve 29 farklı ülkeden gelen ziyaretçileriyle sektörün önemli buluşmalarından birine ev sahipliği yaptı. Sektörün büyük firmalarının yer aldığı bu önemli fuara katılarak Türk ağaç işleme makineleri ve yan sanayisinin etkin tanıtımını gerçekleştiren AİMSAD, kurduğu stantta fuar katılımcılarına sektör hakkında bilgi vermek için AİMSAD’ın üye kataloğu, tanıtım broşürleri ve dergisini de dağıttı. Fuarda, AİMSAD’ın yanı sıra REED TÜYAP Fuarcılık firması da kurduğu stant ile ziyaretçilere ve katılımcılara sektörü ve Türkiye’yi tanıtıcı bilgiler verdi. AİMSAD üyesi birçok firmanın ziyaret ederek, İtalya ağaç işleme makinesi sektörünü inceleme fırsatı bulduğu Xylexpo Fuarı’na, AİMSAD üye firmalarından ABM Makine ve sektör firmalarından EDDA Makine katılım sağladı. Yeni ürünlerini sergileme fırsatı bulan her iki firma da fuarda önemli iş görüşmeleri gerçekleştirdi.
ABM
Bu yıl 25’incisi düzenlenen Xylexpo 2016 Fuarı, 29 bin 189 metrekarelik alan üzerinde toplam 441 firmanın katılımıyla gerçekleşti. Firmaların 122’sinin yabancı olduğu fuara, 29 farklı ülke katıldı. 2014 yılına göre yüzde 14,2 artışla 17 bin 415 kişi ziyaret etti. 5 bin 70’i operatör konumunda çalışan kişilerden oluşan ziyaretçilerin yine 2014 yılına göre operatör ziyaretçi sayısı yüzde 9,3 artış göstermiş oldu. Ziyaretçilerin yüzde 71’i Avrupa’dan, Rusya ve Türkiye dahil olmak üzere yüzde 19’u Asya’dan, yüzde 6’sı Amerika’dan, yüzde 3 Afrika’dan ve yüzde 1’i ise Uzakdoğu’dan oluştu.
AIMSAD

AİMSAD, ilgili sektör dernek ve kurumlarıyla görüştü

AİMSAD’ı temsilen fuarda yer alan Genel Sekreter Yardımcısı Arif Onur Kaçak, Yabancı Sektör Dernekleri olan ACIMALL (İtalya Ağaç İşleme Makinesi ve Yan Sanayi Üreticileri Derneği), SVDSZ (Çek Ağaç İşleme Makinesi Üreticiler Derneği), AFEMMA (İspanya Ağaç İşleme Makinesi, Yan Sanayisi ve Ekipmanları Derneği) ile görüşmeler gerçekleştirerek, bilgi alış verişinde bulundu. Ayrıca Rusya Woodex, Dubai Woodshow ve Almanya Ligna Fuarı temsilcileri ile AİMSAD üyesi firmalar için özel imkanlar sağlanması konusunda görüşmeler yapıldı.
EDDA

EUMABOIS Genel Kurulu eylül ayında gerçekleştirilecek

Xylexpo Fuarı’na standlı katılım sağlayan EUMABOIS’in (Avrupa Ağaç İşleme Makinesi Üreticileri Federasyonu) Yönetim Kurulu Başkanı Ambrogio Delachi ile görüşme sağlayan AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol ve Genel Sekreter Yardımcısı Arif Onur Kaçak, federasyon faaliyetleri hakkında görüşlerini sundular. Sektör açısından Türkiye’nin artık Almanya ve İtalya’dan sonra geldiğini söyleyen Delachi, AİMSAD’ın sektörün bütün uluslararası fuarlara katılım sağlaması ile kısa bir sürede gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerden ötürü memnuniyetlerini dile getirdi. Eylül ayında yapılacak olan Genel Kurul’a AİMSAD’ın özellikle katılımını rica eden Delachi, Yönetim Kurulu Üyeliği için AİMSAD’ı aday göstereceğini belirtti.