Yurt dışı fuarlara yönelik katılımlarını hız kesmeden sürdüren AİMSAD, ağustos ve eylül aylarında sektörün ve Türkiye’nin tanıtımına yönelik uluslararası çalışmalarına yenilerini ekledi. AİMSAD, 24-27 Ağustos 2016 tarihleri arasında Amerika’nın Atlanta şehrindeki IWF 2016 Fuarı’na, 13-16 Eylül 2016 tarihleri arasında Polonya’nın Poznan şehrindeki DREMA 2016’ya ve 20-23 Eylül 2016 tarihleri arasında Rusya Ekaterinburg’da düzenlenen Lesprom Ural Fuarı’na katıldı.

AİMSAD, ağustos ve eylül aylarında Amerika, Polonya ve Rusya’da gerçekleştirilen 3 farklı fuara katılım sağladı. AİMSAD, ilk olarak 24-27 Ağustos 2016 tarihleri arasında Amerika’nın Atlanta şehrinde gerçekleştirilen IWF 2016 Fuarı’na katılım sağlayarak, Türk Ağaç İşleme Makineleri ve Yan Sanayisinin etkin tanıtımını gerçekleştirdi. Yaklaşık bin firmanın katılım sağladığı ve 16 bin profesyonel tarafından ziyaret edilen fuara, AİMSAD’ın yanı sıra üye firmalarından ABM Group, AES CNC, Canmaksan, Unimak, Üstünkarlı, Vermak Makine ve sektör firmalarından EDDA Makine ile MoxSabır Makine katılım sağladı. Katılımcı Türk firmalarla yapılan görüşmeler neticesinde fuarın iyi geçtiği ve bir sonraki fuarda AİMSAD’ın daha etkin ve büyük bir stantla katılması yönünde görüşmeler gerçekleştirildi.

[su_custom_gallery source=”media: 1847,1846,1845,1844,1843,1842″ limit=”17″ link=”image” target=”blank” width=”230″ height=”120″ title=”never”]Ligna[/su_custom_gallery]

AİMSAD’ı temsilen fuarda yer alan Genel Sekreter Yardımcısı Arif Onur Kaçak, Amerikan distribütör firmaların üye olduğu Amerika Ağaç İşleme Makinesi Sanayicileri Derneği (WMIA), Amerika Ağaç İşleme Makinesi Üreticileri Derneği (WMMA), İtalya Ağaç İşleme Makinesi Üreticileri Derneği (ACIMALL) ve Meksika Mobilya Aksesuarları ve Ağaç İşleme Sanayicileri Derneği (AMPIMM) ile çeşitli görüşmeler gerçekleştirerek, AİMSAD faaliyetleri, Türk Ağaç İşleme Makinesi Sektörü ile İstanbul Ağaç İşleme Makinesi 2016 Fuarı hakkında bilgiler vererek, distribütör konumundaki firmaları REED TÜYAP işbirliği ile organize edilen ziyaretçi promosyonu kapsamında fuara davet etti.

AİMSAD’ın ikinci durağı Drema Poznan Fuarı oldu

AİMSAD, 13-16 Eylül 2016 tarihleri arasında Polonya’nın Poznan şehrinde gerçekleştirilen ve hem genel hem de ağaç işleme makineleri hususunda Polonya’nın en büyük fuarı olan DREMA 2016’ya katılım sağladı. Fuara AİMSAD’ın yanı sıra üye firmalardan ABM Group, Dinçmak, Turanlar ve Üstünkarlı firmaları da katılım sağladı. AİMSAD’ı temsilen fuarda Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol ile Genel Sekreter Yardımcısı Arif Onur Kaçak yer aldı.

Fuarda, AİMSAD Heyeti Polonya Ağaç İşleme Makinesi ve Yan Sanayisi Üreticileri Derneği (DROMA) ile bir görüşme gerçekleştirilerek, iki ülke dernekleri arasında işbirliğinin arttırılması ve karşılıklı çözüm ortaklıklarının kurulması yönünde fikir birliğine varıldı. Fuarın dördüncü günü fuar yetkilileri ve DROMA Derneği tarafından organize edilen B2B toplantısına da katılım sağlayan AİMSAD heyeti, derneğin faaliyetleri, Türk ağaç işleme makinesinin genel durumu ve karşılıklı yapılan ticaretler hakkında detaylı bilgi sundu. Toplantıda konuşan Mustafa Sabri Erol, “Türkiye ve Polonya’nın yakın gelecekte çok iyi bir konuma gelecek. Sektörümüz açısından bakıldığında Polonya’nın masif konusunda, Türkiye’nin ise panel konusunda makine üretimleri var. Bu noktada birbirini tamamlayan süreçler ile ilgili karşılıklı çözüm ortaklıkları kurulması gerekir” dedi.
DROMA Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Andrzej Półrolniczak ise, AİMSAD Heyeti’nin fuarı ziyaret etmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, her türlü işbirliğine açık olduklarını ifade ederek, Polonya pazarı hakkında bilgiler verdi.

[su_custom_gallery source=”media: 1841,1840,1838,1837,1836,1835″ limit=”17″ link=”image” target=”blank” width=”230″ height=”120″ title=”never”]Ligna[/su_custom_gallery]

AİMSAD ve Türkiye’nin makinecileri Lesprom Ural Fuarı ile yeniden Rusya’da

Türkiye’nin makinecileri, 2015 yılında Rusya’da katıldığı Metallobrabotka ve Innoprom fuarlarından sonra Rusya’daki faaliyetlerine Lesprom Ural Fuarı ile devam etti.
20-23 Eylül 2016 tarihleri arasında Ekaterinburg’da düzenlenen fuara Makine Tanıtım Grubu stantla katıldı. Fuarda Türkiye’nin makinecilerinin standında İklimlendirme, Soğutma, Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD), Araç ve Araç Üstü Ekipman ve İş Makinaları Üreticileri Birliği Derneği (ARÜSDER), Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) temsilcileri yer aldı.

Fuarda sektörel derneklerin temsilcileri, sektörlerini ve derneklerini anlatan birer sunum yaptı ve 21 Eylül 2016 tarihinde fuar alanında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi. İkili ilişkilerin geliştirilmesi için yapılan faaliyetlerin yanı sıra Türk makine sektörünün tanıtımı için fuar alanında reklamlar da verildi. Türkiye’nin makinecileri 2017 yılında Metallobrabotka Fuarı ve belirleyeceği diğer faaliyetler ile Rusya’daki tanıtım aktivitelerine devam edecek.

[su_custom_gallery source=”media: 1834,1833,1832″ limit=”17″ link=”image” target=”blank” width=”230″ height=”120″ title=”never”]Ligna[/su_custom_gallery]