Ana Sayfa AİMSAD Faaliyetleri AİMSAD sürekli eğitim merkezi kuruluyor

AİMSAD sürekli eğitim merkezi kuruluyor

30

Ağaç işleme makineleri sanayicilerinin tüm sorunlarını çözmeyi amaç edinmiş olan AİMSAD, sektördeki ara elemanı kalifiye hale getirmek için Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde, AİMSAD Sürekli Eğitim Merkezi’ni hayata geçiriyor.

Kurulduğu günden bu yana ağaç işleme makinesi sanayicilerinin en temel sorunlarını ele alan ve sonuç odaklı çözümler üreten AİMSAD, sektörün önemli sorunlarının başında gelen mesleki eğitim konusundaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu amaçla dernek, Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde (Haydarpaşa MTAL) sürekli eğitim merkezi kuracak ve öğrenciler ile özel sektör temsilcilerine eğitim verecek.

2 Mayıs 2019’da, Haydarpaşa MTAL ile imzalanan işbirliği protokolü kapsamında ilk defa hayata geçirilecek olan projede sona yaklaşıldı. 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısında eğitime başlayacak olan AİMSAD, özel sektör eğitimini hafta içi akşam saatlerinde ve hafta sonu gerçekleştirecek. Hafta içi gündüz saatlerinde ise sürekli eğitim merkezini, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Bölümü öğrencileri kullanacak.

Türkiye’nin 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde belirlenen mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesi, okul-sanayi işbirliğinin hızlandırılması projesi kapsamında, ev ve ofislerde kullanılan bir panel mobilyayı baştan sona üretebilecek bir atölye kurulacak ve böylelikle hem öğrenciler, hem de kursiyerler son teknolojiye sahip makinelerle uygulama yapma şansına sahip olacaklar.

Eğitim merkezi ihtiyaçları kapsamında bölüm öğretmenleriyle yapılan toplantılarda, öncelikli olarak hizmet içi eğitimlerin tamamlanması, bölümün diğer eksiklerinin giderilmesi, öğrencilerle birlikte fuar katılımlarının gerçekleştirilmesi, fabrika gezileri ve kariyer günlerinin düzenlenmesi planlandı.

Önceki İçerikAİMSAD 3 yıl daha EUMABOIS yönetim kurulunda
Sonraki İçerikTCMB, 2019 Aralık dönemi iktisadi yönelim istatistikleri ve reel kesim güven endeksini (RKGE) açıkladı.