Ana Sayfa AİMSAD Faaliyetleri AİMSAD, üye firmalarıyla beraber Lesdrevmash Fuar’ına katıldı

AİMSAD, üye firmalarıyla beraber Lesdrevmash Fuar’ına katıldı

73

AİMSAD, 12-15 Eylül 2022 tarihleri arasında Rusya’da organize edilen Lesdrevmash Fuarı’nda stant açarak Türk ağaç işleme makine sanayisinin tanıtımını gerçekleştirdi. AİMSAD üyesi firmaların da yer aldığı fuarda katılımcılar, Türk makinelerine yoğun ilgi gösterdi.

Yurt dışında düzenlenen birçok fuar ve organizasyona katılarak Türk ağaç işleme makine sektörünün tanıtımını gerçekleştiren AİMSAD, Rusya’da düzenlenen Lesdrevmash International Exhibition Machinery, Equipment and Technology for Logging, Woodworking and Furniture Industries Fuarı’nda açtığı stantta ziyaretçilere sektör ile ilgili bilgi verdi. Fuar boyunca ziyaretçiler, AİMSAD üyesi firmaların stantlarına ve sergiledikleri son teknoloji ürün ve hizmetlerine yoğun ilgi gösterdi.

Dört gün boyunca üye firmalarıyla beraber oldukça yoğun bir fuar geçirdiklerini ifade eden AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak; “Rusya, Türkiye açısından birçok sektör için önemli bir hedef Pazar konumunda. Ağaç işleme makine sektörü içinse en fazla ihracat gerçekleştirilen ülkelerin başında geliyor. Dolayısıyla sektör olarak buradaki var olan payımızı daha da artırmaya çalışıyoruz. Bu nedenle AİMSAD olarak bu coğrafyada organize edilen fuarlara büyük önem veriyoruz. Birçok firmamızın burada bayilikleri bulunuyor, yoğun bir ticaret söz konusu. Hem Rusya hem de yakın coğrafyadaki diğer ülkeler Türk firmalarının ürettikleri makinelerde, ürünlerden ve satış sonrası sağladığı hizmetlerden çok memnun. Bu memnuniyeti bu tarz organizasyonlarda çok daha net görebiliyoruz. Fuarın başladığı günden son bulduğu güne kadar Türk firmalarına ait stantlarına olan ilgiyi gördükçe hem çok gururlandık hem de çok mutlu olduk” diye konuştu.

Önceki İçerik“Sektör temsilcilerini WoodTech Fuarı’nda bir araya getiriyoruz”
Sonraki İçerikDinçmak’a Polonya’dan altın madalya