AİMSAD’ın 37. Yönetim Kurulu Toplantısı’nın gerçekleştirildiği Bursa’da toplantıya katılan firma temsilcilerine, derneğin faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgiler verildi. Toplantıya Bursalı firmaların ilgisi oldukça fazla oldu.

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) Yönetim Kurulu ve Genel Sekreterliği, 18 Mayıs 2016 tarihinde Bursa’da üye ve sektör temsilcileri ile bir araya geldi. AİMSAD Heyeti ayrıca, Bursa programı kapsamında, AES CNC firmasının yeni ve mevcut fabrika binalarını ziyaret etti.

Ziyareti takiben AİMSAD temsilcileri Hilton Hotel’e geçerek 37. Yönetim Kurulu Toplantıları’nı gerçekleştirdiler. Aynı günün akşamı, yine aynı otelde bulunan Fuaye Alanı’nda üye firmalar ve diğer sektör paydaşları ile buluşan AİMSAD Heyeti, Bursa Sektör Temsilcileri Buluşması’na duyulan ilgiden oldukça memnun oldu. Sektör temsilcilerinin bir araya geldiği bu önemli buluşmada AİMSAD Genel Sekreter Yardımcısı Arif Onur Kaçak, tüm konuklara katılımları için teşekkür ettikten sonra AİMSAD’ın faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

BURSAhilton

Konuşmasında, son dönemde AİMSAD’ın lobi faaliyetlerini arttırdığını ve bu kapsamda Orman Ürünleri Kağıt ve Mobilya Sanayi Teknik Komitesi’ne (ORKAMOTEK) üye olunduğunu; uluslararası standardizasyon süreçlerini takip edebilmek adına TSE nezdinde AİMSAD Başkanlığında, İstanbul Üniversitesi ve Makine İmalatçıları Birliği işbirliği ile Ağaç İşleme Makineleri Ayna Komitesi kurulduğunu aktardı. AİMSAD’ın aynı zamanda, Makine Teknik Komitesi (MAKTEK) ile Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu’na (MAKFED) gözlemci olarak üye olduğunu hatırlatan Kaçak, TOBB Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Sektör Meclisi’ne ise üyelik için davet edildikleri bilgisini verdi. Öte yandan 22-26 Ekim 2016 tarihlerinde TÜYAP Büyükçekmece Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Ağaç İşleme Makinesi 2016 Fuarı ile ilgili yapılan faaliyetler hakkında katılımcılara paylaşımda bulunan Arif Onur Kaçak, bu vesile ile tüm sektör temsilcilerini de bir kez daha Dernek üyeliğine davet etti. Kaçak, sözlerini AİMSAD’ın Üye ve Sektör Temsilcileri Buluşması Organizasyonlarına destek olan REED TÜYAP Fuarcılık firmasına teşekkür ederek tamamladı. Daha sonra, AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol, AİMSAD’ın gündemine almış olduğu Sektörel Platform hakkında bilgi verdi.

AİMSAD’ın Bursa Üye ve Sektör Temsilcileri Buluşması Organizasyonu iyi niyet temennileri ile son buldu. Bir sonraki toplantıların Ankara ve İstanbul’da gerçekleşmesi planlanıyor.