AİMSAD Yönetim Kurulu ve Genel Sekreterliği, 21 Nisan 2016 tarihinde İzmir’e bir seyahat gerçekleştirerek sektör temsilcileri ile buluştu. İzmir organizasyonu kapsamında, yapılan 35. AİMSAD Yönetim Kurulu Toplantısı’nın yanı sıra Ege Bölgesi’nin farklı illerinden gelen sektör temsilcileriyle de bir araya gelindi.

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği’nin (AİMSAD) 2016 yılı ilk “Üye ve Sektör Temsilcileri Buluşması” İzmir’de gerçekleşti. AİMSAD Yönetim Kurulu ve Genel Sekreterliği, 21 Nisan 2016 tarihinde İzmir’e bir seyahat gerçekleştirerek sektör temsilcileri ile buluştu.

AİMSAD Heyeti, İzmir Programı kapsamında ilk olarak; kısa bir süre önce vefat eden sektör duayeni ve Üstünkarlı Makine’nin kurucusu Aziz Üstünkarlı’nın yakınlarını ziyaret ederek kendilerine taziye ziyaretinde bulundu. Daha sonra, Mızrak Makine ve Makel firmalarının yeni showroomlarını gezdi.

Ziyaretlerin ardından Svalinn Hotel’de AİMSAD’ın 35. Yönetim Kurulu Toplantısı’nı gerçekleştiren yetkililer, aynı günün akşamı yine aynı otelde Fuaye Alanı’nda üye firmalar ve diğer sektör paydaşları ile bir araya geldi. AİMSAD Heyeti, İzmir Üye ve Sektör Temsilcileri Buluşması’na duyulan ilgiden oldukça memnun kaldı.

Ege Bölgesi’nin farklı illerinden sektör temsilcilerinin de bir araya geldiği bu önemli buluşmada; AİMSAD Yönetim Kurulu’nu temsilen söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol, tüm konuklara katılımları için teşekkür ettikten sonra konuşmasında AİMSAD’ın faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Bu kapsamda, son dönemde AİMSAD’ın lobi faaliyetlerini artırdığını ve bu çerçevede Orman Ürünleri Kağıt ve Mobilya Sanayi Teknik Komitesi’ne (ORKAMOTEK) üye olunduğunu açıkladı. Buna ek olarak, Uluslararası standardizasyon süreçlerini takip edebilmek adına Türk Standartları Enstitüsü (TSE) nezdinde AİMSAD Başkanlığında, İstanbul Üniversitesi ve Makine İmalatçıları Birliği işbirliği ile Ağaç İşleme Makineleri Ayna Komitesi kurulduğunu aktaran Erol, Makine Teknik Komitesi (MAKTEK) ile Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu’na (MAKFED) gözlemci olarak üyelik sağlandığını da kaydetti.  TOBB Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Sektör Meclisi’ne üyelik için de davet edildikleri bilgisine yer veren Erol, ayrıca 22-26 Ekim 2016 tarihlerinde TÜYAP Büyükçekmece Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Ağaç İşleme Makinesi 2016 Fuarı ile ilgili olarak yapılan faaliyetleri paylaştı. Bu vesile ile tüm sektör temsilcilerini de bir kez daha Dernek üyeliğine davet eden AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı, sözlerini AİMSAD’ın üye ve sektör temsilcileri buluşması organizasyonlarına destek olan REED TÜYAP Fuarcılık firmasına teşekkür ederek sonlandırdı. AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı’nı takiben söz alan, REED TÜYAP Fuarcılık firması Ağaç İşleme ve İntermob Fuarları Grup Başkanı Ediz Tok ise; konuklara 2016 yılında gerçekleştirilecek olan Ağaç İşleme Makinesi Fuarı ile ilgili detaylı bilgiler vererek, AİMSAD’a fuara vermiş oldukları destek ve katkılardan ötürü teşekkürlerini sundu. AİMSAD İzmir Üye ve Sektör Temsilcileri Buluşması, karşılıklı iyi niyet temennileri ile son buldu. Bir sonraki toplantının Bursa’da, daha sonraki buluşmanın ise sırasıyla Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilmesi planlanıyor.