Ağaç işleme makineleri ve yan sanayisinde faaliyet gösteren üye firmalar arasında iş birliği, dayanışma ve bilgi alışverişi sağlamak amacıyla 2014 yılında kurulan AİMSAD’ın üye sayısı artmaya devam ediyor. Üye sayısı ocak ayı itibariyle 107’ye yükselen AİMSAD, yıl içerisinde yeni üyeleriyle hızlı büyümesine devam etmeyi amaçlıyor.

Kurulduğu 2014 yılından bu yana ağaç işleme makineleri ve yan sanayisine yönelik çalışmalarıyla sektörün gelişmesine büyük katkı sağlayan AİMSAD, bünyesine katılan yeni üyeleriyle hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Üye firmalarına artı değer katacak birçok proje, çalışma ve iş birliğine imza atan AİMSAD’ın üye sayısı ocak ayı itibariyle 107’ye yükseldi. Üyelerinin yüzde 95’i makine üreticisi olan AİMSAD, 2023 yılında da üye sayısını artırmaya devam edecek.

Hem yurt içi hem de yurt dışı birçok fuar, organizasyon ve toplantıya katılım sağlayan AİMSAD, bu platformlarda başta üyeleri olmak üzere tüm sektörün talep ve beklentilerini masaya yatırıyor, sorunların en hızlı ve efektif şekilde sonuca bağlanabilmesi için çözüm önerileri sunuyor. Ağaç işleme makine sektörünün karşı karşıya kaldığı sorunların çözümü için de ilgili mercilerle birebir görüşmeler sağlayan AİMSAD, piyasa paydaşlarıyla iletişimi kuvvetlendirerek, sorunlara daha hızlı ve etkin çözümler bulmayı amaçlıyor.

HEDEF ORTAK AKILLA SEKTÖRÜ TEMSİL ETMEK

Ortak akıl ile hareket etmeye büyük önem veren AİMSAD, Türk ağaç işleme makine sektörünün hem ülke için de hem de uluslararası platformlarda sesi olmaya devam ediyor. AİMSAD Tüzüğü çerçevesinde belirlenen amaçlar doğrultusunda üye firma görüşlerini de alarak sektöre katma değer sağlayacak faaliyetlerde bulunmak hedefiyle oluşturulan komiteler de bu sürece aktif olarak katkı sağlıyor. Kurulduğu yıldan buyana hayata geçirdiği komite çalışmalarıyla takdir toplayan AİMSAD bünyesinde, İmalatçılar Komitesi, Basın-Yayın ve Tanıtım Komitesi, Eğitim ve Satış Sonrası Hizmetler Komitesi, İthalatçılar Komitesi ve Fuar Komitesi olmak üzere toplamda beş farklı komite bulunuyor.

“YENİ ÜYELERİMİZLE DAHA DA GÜÇLENİYORUZ”

AİMSAD olarak, ağaç işleme makine sektörünün öncü kuruluşu olduklarını ifade eden AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Toktaş; “Derneğimizi kurduğumuz günden bu yana üyelerimizi gerek yurt içinde gerekse yurt dışında en iyi şekilde temsil etmek hassasiyetle üzerinde durduğumuz bir konu. 2022 gibi zorlu bir yılda derneğimiz yeni üyelerinin katılımıyla daha da güçlendi. Elbette bu durum sorumluluğumuzu her geçen gün daha da artırıyor. Ancak biz bu sorumluluğun çok iyi farkındayız ve üzerimize düşeni en iyi şekilde yapma gayreti içindeyiz. 2023 yılında da aynı bilinçle çalışmaya ve sektörümüze değer katmaya devam edeceğiz. Yıl içerisinde düzenleyeceğimiz üye toplantılarında tüm firmalarımızla bir araya gelecek, onların istek, talep, öneri ve şikayetlerini dinleyeceğiz. Böylece yol haritamızı en doğru şekilde belirleyeceğiz. AİMSAD bu zamana kadar ortaya koyduğu çalışmalarla sektörümüzün her daim beğenisini kazandı, bunun en büyük göstergesi de devamlı artan üye sayımız. Bu doğrultuda derneğimize yeni üye olan tüm firmalarımıza şahsım ve yönetim kurulum adına bir kez daha hoş geldiniz demek isterim” diye konuştu.