Ana Sayfa AİMSAD Faaliyetleri AİMSAD’dan Hatay’daki yangında yok olan doğaya destek

AİMSAD’dan Hatay’daki yangında yok olan doğaya destek

30

Doğadaki çeşitliliğe ve çevresel konulara duyarlı bir sivil toplum kuruluşu olan AİMSAD, Eylül ayında Hatay’daki orman yangını nedeniyle başlatılan kampanyaya destek verdi.

Eylül ayında meydana gelen ve tüm Türkiye’nin üzüntüyle takip ettiği Hatay’daki büyük orman yangını, geride tahrip olmuş dönümlerce ormanlık arazi bıraktı. Yangın, doğal yaşama da geri dönüşü mümkün olmayan zararlar verdi. Yangının ardından başlatılan fidan bağış kampanyasına AİMSAD da destek verdi.

AİMSAD bugüne dek 2014 adet fidan bağışlama hedefiyle yola çıkarak Hatay’da zarar görmüş yeşil alanların canlandırılmasına destek oldu. AİMSAD üyelerinin kampanyaya ilgisi büyük olurken, duyurudan sonra 3 gün içerisinde kampanyaya 19 üye firma toplamda 2 bin 250 adet fidan bağışında bulundu. AİMSAD üyeleri, kısa sürede hedefi aşan bağışlarıyla büyük bir duyarlılık örneği sergiledi. Toplanan bağışlar, AİMSAD tarafından ilgili vakıfa gönderilerek dekont ve bağış sertifikası ayrıca bağış sahiplerine gönderildi.

Hatay’da ne olmuştu?

Samandağ’da Eylül ayında başlayıp 5 gün süren ve Antakya2ya da sıçrayan orman yangınında binlerce hektar ormanlık alan yanmış, çeşitli kuruluşlar olayın takipçisi olacağını belirtmişti. Hatay Barosu da, 5 gün süren ve binlerce dönüm ormanın yok olduğu yangını yakın takibe aldıklarını açıklamıştı. Yangında, 2 bin 500 hektarlık (25 dönüm) alanın yok olduğu kaydedilmişti.

Önceki İçerikAğaç işleme makinecileri Woodtech ile öncü oldu
Sonraki İçerikEylül’de ihracat yüzde 4,8 ithalat yüzde 23 arttı