Ağaç İşleme Makinesi ve Yan Sanayicileri Derneği (AİMSAD), 10-14 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleşen İstanbul’daki Ağaç İşleme Makinesi Fuarı’nda sektördeki ilişkilerin geliştirilmesi ve birlik beraberliğin güçlendirilmesi amacıyla yeni bir etkinliğe imza attı. AİMSAD tarafından organize edilen ve 11 Ekim 2015, Pazar günü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükada Salonu’nda yapılan kahvaltı organizasyonuna sektörden 75 kişi katıldı. AİMSAD, sektör paydaşlarını bir araya getiren kahvaltı organizasyonunu geleneksel olarak her yıl gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Kahvaltıya AİMSAD üyelerinin yanı sıra, AİMSAD Yönetim Kurulu üyeleri, REED TÜYAP Yöneticileri ve sektör firmaları katılım sağladı. Organizasyonda ilk sözü AİMSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Fuar Komitesi Başkanı Sami Tarlabaşı aldı.
Konuşmasında 2015 yılı fuarının ilk defa AİMSAD desteğiyle gerçekleştirildiğine dikkat çekerek, AİMSAD’ın fuar ile ilgili yapmış olduğu faaliyetlerini aktardı. Fuar alanında bulunan AİMSAD Lounge Salonları ile ilgili olarak da kısa bir bilgi veren Tarlabaşı, fuarın hem katılımcılar hem de AİMSAD adına hayırlı olması temennilerini sundu.
Daha sonra söz alan REED TÜYAP Genel Müdürü Ali Muharremoğlu ise AİMSAD ile yapılan işbirliğinden duydukları mem- nuniyeti dile getirdi. Fuarın ilk günü olan 10 Ekim 2015, Cumartesi günü ciddi bir ziyaretçi yoğunluğu oluştuğunu, sadece hafta sonu için 40 bin ziyaretçi beklediklerini vurgulayan Muharrem-oğlu, konuşmasının devamında ise bu birlikteliğin hem sektör hem de REED TÜYAP adına hayırlı olmasını temenni ettiğini ifade etti.