TÜYAP tarafından ilk kez bu yıl 08-11 Mart tarihleri arasında güneydoğu Avrupa’nın yükselen yıldızı Belgrad’da düzenlenecek ALL4WOOD – Uluslararası Orman Ürünleri, MDF, Yonga Levha, Parke, Mobilya Yan Sanayii ve Aksesuarları, Ağaç İşleme Makineleri ve Kesici Takımları Fuarı için geri sayım başladı.

Ağaç işleme makineleri, orman ürünleri ve mobilya yan sanayi sektörlerindeki 35 yıllık deneyiminden aldığı güç ve küresel pazarı yönlendiren yeni bir fuar yaratma hedefiyle yola çıkan ALL4WOOD; başta Belgrad olmak üzere, Balkan ülkelerinin lider mobilya üreticileri ile önemli ticari bağlantılar kurma fırsatı sunmayı amaçlıyor.

100’den fazla markanın yer alacağı ALL4WOOD Fuarı’nda katılımcılar alım heyeti çalışmaları kapsamında Sırbistan ve Balkan ülkelerinin yanı sıra Polonya, Çekya, Romanya gibi orman ürünleri ve mobilya sektörünün önemli pazarlarından gelecek sektör profesyonelleri ile ticari bağlantılar kurma fırsatı yakalayacak.

AİMSAD ÜYE FİRMALARIYLA ALL4WOOD FUARI’NDA OLACAK

Sektörün ihracat rakamlarının daha da artması için yurt dışı fuarlarının çok kritik organizasyonlar olduğunun bilincinde olan AİMSAD, bu yöndeki çalışmalarını 2023 yılında daha arttırma kararı aldı. 2022 yılında dünyanın birçok farklı ülkesinde düzenlenen fuarlara üye firmaları ile katılmayı devam eden AİMSAD’ın desteklediği ALL4WOOD Fuarı bunlar içinde özel bir yere sahip. Mart ayında düzenlenecek olan fuarda AİMSAD ve üye firmaları gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor.

“ALL4WOOD SEKTÖRÜMÜZE YENİ BİR SOLUK KAZANDIRACAK”

ALL4WOOD Fuarı ile ilgili değerlendirmede bulunan AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak; “TÜYAP ile yurt dışında farklı ülkelerde ve sadece Türk ağaç işleme makinesi üretici firmaların katılacağı bir ağaç işleme makinesi fuarı olan ALL4WOOD projesi için yola çıktık. Tamamen yerli üreticilerin yer alacağı bu fuarın çok başarılı geçeceğinden hiç şüphemiz yok. Üye firmalarımız ile katılacağımız ALL4WOOD Fuarı’nın her gün daha da büyüyen, ihracat pazarlarını çeşitlendiren ve servis ağını güçlendiren sektörümüze yeni bir soluk kazandıracağına inanıyoruz. Bu inancımızı üye firmalarımızın da paylaştığına, fuara göstermiş oldukları ilgiden görebiliyoruz. Şimdiden fuarın tüm katılımcılara bol kazançlar sağlamasını temenni ediyoruz” diye konuştu.