TÜYAP tarafından 17-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında Kiev Ukrayna’da gerçekleşecek All4Wood –Uluslararası Orman Ürünleri, MDF, Yonga Levha, Parke, Mobilya Yan Sanayii ve Aksesuarları, Ağaç İşleme Makineleri ve Kesici Takımları Fuarı için imzalar atıldı.

TÜYAP ve Ukrayna Mobilya Üreticileri Derneği arasında Ekim ayında imzalanan anlaşma ile hem TÜYAP İstanbul’da hem de Ukrayna’da gerçekleşecek ağaç işleme makineleri ve mobilya yan sanayiine yönelik sektör fuarlarına katılan öncü firmaların ticari hedeflerine yönelik B2B toplantılar düzenleme ve firmaları nitelikli alıcılar ile buluşturma konusunda sürdürülebilir adımlar atma taahhüdü verildi.

All4Wood Fuarı, katılımcılarını yalnızca 2021’in ilk yarısında mobilya üretim hacminde yüzde 40’lık keskin büyüme sağlayan Ukrayna’nın yanı sıra, Çin’den sonra dünyanın ikinci en büyük mobilya ihracatçısı Polonya, dünyanın en büyük altıncı mobilya üreticisi olan Romanya ve mobilya ihracat hacmi, ithalat hacmine göre neredeyse üç kat daha fazla olan Belarus pazarlarına daha hızlıca ve kolayca ulaştıracak.

“All4wood Fuarı ile katılımcılarımızı Doğu Avrupa’daki en büyük mobilya üreticisi ülkelere yakınlaştırıyoruz”

All4wood Fuarı ile ilgili bilgi veren TÜYAP Genel Müdür  Yardımcısı Fatih Özmert; “TÜYAP olarak, Ukrayna Mobilya Sanayicileri Derneği ile imzaladığımız anlaşma ile yaptığımız iş birliği sonucunda Ukrayna’daki mobilya üreticileri ile B2B fırsatları sunuyoruz. Bunun yanı sıra, Polonya, Romanya ve i Belarus’a da hızlıca ulaşabilecekleri kaçırılmaması gereken bir ticari platform olarak fırsat yaratıyoruz. Firmaların, inanılmaz bir potansiyeli olan bu bölgeye bir adım daha yaklaşabilecekleri All4wood Fuarımız için katılım taleplerini toplamaya başladık. Firmaların gösterdiği yoğun ilgiden dolayı doğru bir adım atmış olmanın memnuniyetini yaşıyoruz. İhracat hedeflerinde özellikle bu bölgeleri hedefleyen firmalarımızı, bu fuarda yer almak için hızlı hareket etmelerini öneriyorum. Stantlı katılım talepleri için proje ekibimiz tüm gücüyle çalışıyor. Bu büyük buluşmaya katılmak isteyen firmalarımız [email protected] adresinden ekibimize ulaşabilirler” diye konuştu.