Antalya Büyükşehir Belediyesince kurulan atölyede masadan, dolaba, sandalyeden, kapıya ihtiyaç duyulan her türlü mobilya düşük maliyetle üretilerek tasarruf sağlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi Teknik Destek Şube Müdürlüğüne bağlı hizmet veren mobilya atölyesinde belediyenin ihtiyacı olan mobilyaların üretimi yapılıyor.

Tecrübeli ustalar tarafından tamamen el işçiliği ile üretilen mobilyalar, hem belediyeye tasarruf hem de ekonomiye katkı sağlıyor.

Büyükşehir Belediyesinin mahallelere yerleştirdiği muhtar evlerinin tüm mobilya aksamı atölyede imal ediliyor. İlçe hizmet birimi olarak kullanılan binaların mutfak dolapları, eskiyen ahşap kapı ve pencereleri yine bu ekip tarafından yapılıyor.

2015 yılında faaliyete başlayan atölyede son derece modern mobilyaların üretildiğini ve bu sayede belediye bütçesine katkı sağladıklarını belirten Teknik Destek Şube Müdürü Murat Ateş, “Üretime başladığımız günden beri 6 kişilik ekibimizle yaklaşık 10 bin metrekare üretim yaptık. Örneğin piyasa 2 bin lira olan MDF mobilya takımlarını, atölyemizde 750 liraya mal edebiliyoruz. Ekibimiz, işinde uzman ustalardan oluşuyor. İhtiyaçlara cevap verebilmek için gece gündüz çalışıyoruz.” dedi.