Dinçmak Makina Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Dinç, Anlat Bize röportaj serimize konuk olarak sorularımızı cevapladı. Babasının vermiş olduğu “Boş durmaktansa, boş çalış” tavsiyesine gerek eğitim gerekse iş ve özel hayatında dikkate aldığını ifade eden Dinç, zamanda yolculuk yapma şansı olsa, hayatıyla ilgili büyük kararlar verdiği 20’li yaşlarına dönmeyi tercih edeceğini söyledi.

Anlat Bize’nin bu sayıdaki konuğu Dinçmak Makina Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Dinç oldu. En sevdiği yemekten çalışma hayatındaki motivasyona, şu anda karşılaştığı en büyük iş zorluğundan kullandığı sosyal medya uygulamalarına kadar farklı konularda sohbet ettiğimiz Dinç; “Güncel olarak en büyük iş zorluğu belirsizlik diyebilirim. Hem finansal hem de potansiyel olarak önümüzde duran belirsizlik karar verme süreçlerimizi etkiliyor” diye konuştu.

  • Şimdiye kadar size verilen en iyi tavsiye nedir?

Her insanın hayatına etki eden tavsiyeler muhakkak vardır. Bunların içinden herhangi birini en iyi diye seçmek çok zor. Ancak bu tavsiyelerden mutlaka birini seçmem gerekirse, babamın hemen her durum için kullanabileceğimiz; “Boş durmaktansa, boş çalış” tavsiyesidir.  Ben buradan, “Her zaman bir şeyler ile uğraş, zamanını boşuna kullanma” ana fikrini alıp hem eğitim hayatımda hem iş hayatımda hem de özel hayatımda bu tavsiyeye uymaya çalışırım.

  • En sevdiğiniz yemek nedir, en çok nerede yemek yemeyi tercih edersiniz?

Yemek yemeyi çok seven biri olarak açıkçası bir seçim yapmak benim için oldukça zor. Ancak köfte, patates, pilav üçlüsünü ilk sıraya koyarak, güzel ve lezzetli bir menü oluşturmuş olayım.

“FİNANS VE HABER UYGULAMALARINI KULLANIYORUM”

  • Sosyal Medya uygulamaları dışında, favori mobil uygulamanız hangisi?

İşim gereği piyasaları, ülke gündemini yakından takip etmem gerekiyor. Bu nedenle ağırlıklı olarak finans ve haber uygulamalarını kullandığımı söyleyebilirim.

  • Zamanda yolculuk yapabilseydiniz, nereye gitmek isterdiniz?

Zamanda yolculuk yapma fırsatım olsaydı sanırım geleceğe gitmek yerine 20’li yaşlarıma dönmek isterdim. Bu günümüzü belirleyen pek çok büyük ve önemli karar o dönemde verildi.

  •  İş hayatındaki en büyük motivasyonunuz nedir?

Gerek aile çevreme gerekse firma çevreme faydalı olabilmek ve bunu başarabilme mutluluğu benim iş hayatımdaki en büyük motivasyon kaynağım

  • Şu anda karşılaştığınız en büyük iş zorluğu nedir?

Güncel olarak en büyük iş zorluğu belirsizlik diyebilirim. Hem finansal hem de potansiyel olarak önümüzde duran belirsizlik karar verme süreçlerimizi etkiliyor.