Büyükçekmece Belediyesi, Ertuğrul Evcimen Ahşap Gemi Maketleri Sergisi’ne ev sahipliği yaptı. Sandaldan kalyonlara, savaş gemilerinden kruvazörlere ve yolcu vapurlarına kadar Türk ve dünya denizcilik tarihinin farklı dönemlerini yansıtan gemi modelleri ilgiyle izlendi.

Katılım yoğun oldu

Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’ndeki sergi açılışına Büyükçekmece Belediye Meclis üyeleri Ahmet Şahin, Ersel Yazıcı, Haluk Helvacıoğlu, Dilek Tekin, Selda Gidiş Uzkan, Emine Demirci, Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Başak Sancar ve çok sayıda davetli katıldı. Sergi 11 Aralık akşamına kadar gezilebilecek.

74016a335fa618a0_480x270

“Başarılı eserler için kutluyorum”

Açılışta konuşan Ahmet Şahin, şunları söyledi: ”Serginin açılışını Büyükçekmece Belediye Başkanımız Dr. Hasan Akgün yapacaktı. Ancak başka bir programı olduğu için katılamadı. Bugün aynı zamanda 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin 82. yıldönümü ve Mühendisler Günü. Ve bildiğiniz gibi gemilerde birer mühendislik harikasıdır.
Büyükçekmece Belediyesi olarak, Halk akademisi bünyesinde çok sayıda farklı branşlarda eğitim veriyoruz. Bunların içerisinde gemi maketi yapımı da var. Bu birbirinden başarılı eserler için Ertuğrul Evcimen’i tebrik ediyorum.”