Ana Sayfa Anlat Bize “Doktorun salsa tavsiyesi hayatımı değiştirdi”

“Doktorun salsa tavsiyesi hayatımı değiştirdi”

130
Google search engine

2006 yılında geçirdiği motosiklet kazası sonrası doktorunun verdiği sıra dışı tavsiye ile eski sağlığına kavuşan Törk Makine Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Sabri Erol, zamanda yolculuk yapma şansı olsa çocuklarını merak ettiği için yakın geleceğe gitmek istediğini ifade etti.

Törk Makine Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Sabri Erol, Anlat Bize’nin bu sayıdaki konuğu oldu. Hayatını değiştiren tavsiyeden en sevdiği yemeğe, en çok vakit geçirdiği mobil uygulamadan karşılaştığı en büyük iş zorluğuna kadar farklı başlıklardaki sorularımızı yanıtlayan Erol; “Geçmişi hiç sevmem bu nedenle muhakkak geleceğe gitmeyi tercih ederdim” diye konuştu.

  • Şimdiye kadar size verilen en iyi tavsiye nedir?

Aslında tavsiyeden ziyade hayatımı değiştiren olaydan yola çıkarak bu soruya yanıt verebilirim. 2006 yılında kullandığım yarış motoruyla bir trafik kazası geçirdim. Kazadan sonra ayağımın belli bir derecede problemli kalacağını öğrendim. Bu aşamada doktor bana tedavim için üç seçenek sundu. Bunlardan ilki; Amerika’da bir klinikte bir senelik bir tedaviydi. Ancak mümkün değildi çünkü çalışıyordum. İkincisi; her gün sabah-akşam çıplak ayak kumda koşmaktı. Bu seçeneğe de olmaz dedim. Çünkü bunun yazı var kışı var. Üçüncüsü ise danstı. Bu seçeneğe olabilir dedim çünkü eşim dans ediyor. Hem ileriye hem de geriye gidiş adımları olduğu için özellikle salsa yapmamı önerdi. Doktor dans etmenin bana çok iyi geleceğini ayrıca eğlenceli bir ortam olacağı için canım yansa da ortama uyum sağlayacağımı ve dans etmeyi sürdüreceğimi söyledi. Bu bana hayatımda verilen en iyi tavsiye oldu, hayatımı değiştirdi. Şu anda iyi yürüyebiliyorsam o tavsiyenin sayesinde.

“PATLICANLI YEMEKLERİN HER TÜRLÜSÜNÜ ÇOK SEVERİM”

  • En sevdiğiniz yemek nedir, en çok nerede yemek yemeyi tercih edersiniz?

Patlıcanlı yemeklerin her türlüsünü çok severim. Genel olarak yemek yemeyi çok seven bir yapım var. Annemden ve ailemden gelen bir özellik. Üstelik çok iştahlı yemek yeriz. O nedenle yemek hiç seçmem, yemediğim ya da beğenmediğim bir yemek yoktur. Yemekten ziyade yemek yerken içinde bulunduğum ortam ve kişiler benim için çok önemli. Keyif aldığım kişilerle keyifli bir ortamda yemek yemeyi tercih ederim.

  • Sosyal medya uygulamaları dışında, favori mobil uygulamanız hangisi?

Yatırımlarımız olduğu için ister istemez finans alanındaki uygulamalarla sık sık ilgileniyorum. Buna ek olarak son zamanlarda kripto para ile inanılmaz ilgileniyorum ve yatırımlarımı daha iyi takip etmek, piyasaların durumundan haberdar olmak için kripto para ile ilgili uygulamaları çok sık kullanıyorum.

“GEÇMİŞİ HİÇ SEVMEM BU NEDENLE MUHAKKAK GELECEĞE GİTMEYİ TERCİH EDERDİM”

  • Zamanda yolculuk yapma şansınız olsa nereye gitmek isterdiniz? Geçmişe mi yoksa geleceğimi gitmeyi tercih ederdiniz?

Geçmişi hiç sevmem bu nedenle muhakkak geleceğe gitmeyi tercih ederdim. Çocuklarımın geleceğini hep çok merak etmişimdir. Çocuklarımın, benim şu anda bulunduğum yaşlarını görmeyi çok isterim. Yani bir 30 sene sonrasını görmek isterim çok fazla ileriye gitmeyi istemem. Çünkü orası hiç bilmediğimiz bir dünya, ayak uydurmak da büyük zorluk yaşayabilirim. O nedenle buralara, yakın geleceğe yolculuk yapmayı tercih ederdim.

  • Şu anda karşılaştığınız en büyük iş zorluğu nedir?

Türkiye’de iş hayatında olmak başlı başına çok zor. Bir kere firma sahibi olmak çok zor. Özellikle aile firmasının devam eden nesilleri olmak çok daha zor çünkü metal yorgunluğu siz üstleniyorsunuz. İşte şirketlerdeki bu metal yorgunluk ve nesiller arasındaki geçişler bence karşı karşıya kaldığımız en büyük iş zorlukları. Yoksa gerisini bir şekilde hallediyorsunuz.

Önceki İçerik“Rusya-Ukrayna krizinden en çok Türkiye etkilenecek”
Sonraki İçerik“Krizlerin üstesinden kendi öz sermayemizi kullanarak geldik”