Ana Sayfa AİMSAD Faaliyetleri Dubai Wood Show Fuarı pandemiye rağmen yoğun ilgiyle gerçekleştirildi

Dubai Wood Show Fuarı pandemiye rağmen yoğun ilgiyle gerçekleştirildi

147
Google search engine

AİMSAD üyeleri, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde gerçekleştirilen Dubai Wood Show 2021 Fuarı’nda yoğun ilgi ile karşılandı. AİMSAD üyelerinin fuar boyunca gerçekleştirdikleri ikili görüşme ve toplantılar ülkeler arası ilişkilerin güçlendirilmesine büyük destek sağladı.

Dubai Wood Show 2021, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi koşullarında 09-11 Mart 2021 tarihleri arasında Dubai’de gerçekleştirildi. Fuarın açılışına Dubai Ticaret Ateşesi Ahmet Canlı başta olmak üzere, üst düzey Dubai Devlet Yetkilileri ve farklı birçok ülke temsilcisi katılım sağladı.

Türk katılımcı firmalarının vize sorunu yaşamasına rağmen, AİMSAD üyelerinin gövde gösterisi yaptığı Türkiye pavilyonu fuarda yabancı ziyaretçilerin en çok ilgilendiği grup oldu. Farklı birçok ülke pavilyonunun katıldığı fuarda, geçtiğimiz yıllar da olduğu gibi bu yıl da ilgi odağı yine Türk makinecileri oldu. Ziyaretçilerin beğenilerine sunulan Türk ağaç işleme makineleri ise katılımcılar tarafından tam puan aldı. Vize sorunu nedeniyle fuara katılım sağlayamayan firma stantları ile AİMSAD yetkilileri ilgilenerek, firmaların ürün ve hizmetleri ile ilgili görüşmeleri eksiksiz sağladı. AİMSAD heyetinin Dubai Wood Show 2021 Fuarı boyunca gündemi, ziyaretler ve özel toplantılar nedeniyle oldukça yoğun geçti.

Türkiye pazarı ile ilgili bilgi verildi

AİMSAD üyelerinden Ayza Mızrak Makine San. ve Tic. Ltd. Şti, Maymak Makine İmalat San. Tic. Ltd. Şti., Netmak Kesici Takım İmalat Pazarlama Ltd. Şti., Ünalsan Metal ve Ağaç İşleme Mak. Toz Talaş Emme Sis. Ltd. Şti., Saf Teknik Toz Emme Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti., Serhat Erpulat Makina San. ve Tic. Ltd. Şti., Orimak Makina San.Tic.Ltd.Şti., firmalarının yer aldığı Türkiye pavilyonu, fuarda oldukça dikkat çekti. Fuar kapsamında, stant açan REED TÜYAP Fuarcılık ise 9-13 Ekim 2021 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan WoodTech Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgi verdi. Fuara katılım sağlayan Türk firmaları, pandemi koşullarında geçen fuarın, verimli olduğunu ve gelecek yıllarda da fuara katılım sağlamak istediklerini belirttiler.

AİMSAD İdari ve Mali İşler Sorumlusu Özge Sezginer “Türkiye pavilyonu büyük ilgi gördü”

AİMSAD olarak bu yıl da Dubai Wood Show Fuarı’na katılım sağladığımız için çok memnunuz. Vize sorunları nedeniyle, bazı katılımcı firmalarımız stantlarında yer alamadılar ancak biz AİMSAD olarak, bu firmalarımızın stantlarında yer alarak ziyaretçilerin hem tüm sorularına cevap verdik, hem de Türkiye ağaç işleme makineleri hakkında önemli bilgileri kendileriyle paylaştık. Dubai Wood Show 2021 Fuarı geçtiğimiz yıllara göre bu sene daha küçük ölçekli bir fuar oldu. Ancak katılımcı anlamında beklentimizi karşıladı. Özellikle Rusya, İtalya ve Bangladeş’ten gelen ziyaretçiler Türkiye pavilyonuna büyük ilgili gösterdiler. 

Maymak Makine İmalat San. Tic. Ltd. Şti Elektrik – Elektronik Mühendisi Meryem Öney

“Pandemiye rağmen yoğun bir fuar geçirdik”

Pandemiye rağmen gayet güzel ve yoğun bir fuar geçirdik. Daha önceki yıllarda gerçekleştirilen, Dubai Wood Show Fuarı’na katılmamıştım ancak yaptığımız değerlendirmeler gösterdi ki, bu yıl çok daha fazla kartvizit alışverişi yaptığımız, daha çok firmayla iletişime geçtiğimiz bir fuar geçirdik. Pandeminin etkisi altında gerçekleştirilen bir fuar olmasına rağmen, katılımcılar oldukça ilgiliydi. Yabancı katılımcıların Türkiye ağaç işleme makinelerine ilgisi bizleri çok memnun etti.

Netmak Kesici Takım İmalat Pazarlama Ltd. Şti Satış ve İhracat Yöneticisi Melike Türksever Yılmaz

“Pazardan yana umutluyuz”

2020 yılı Mart ayında yapılması gereken Dubai Wood Show, pandemi sebebiyle birkaç kez ertelenerek 6-9 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleşti. Pandemi etkisiyle, son yapılan 2019 fuarına göre stant alanları küçültülmüş, salonlar azaltılmış ve katılımcı firma sayıları oldukça azdı. Ürün sergileyen firma sayısı da yok denecek kadar azdı. Ziyaretçi sayıları ve farklı ülkelerden gelen ziyaretçiler kısıtlıydı. Biz de bunların olacağını bilerek katılım sağladık. Ancak bütün bu olumsuz durumlara karşı, fuarı beklenilenin üzerinde bir performansla, hatta 2019 yılından daha yoğun bir ilgiyle tamamladık. Bu anlamda biz Netmak Group olarak mutluyuz ve pazardan yana umutluyuz. Temennimiz önümüzdeki tüm fuarların ve gelecek yıl yapılacak fuarın sağlıkla, pandemi tamamen ortadan kalkmış olarak yapılması.

Önceki İçerikAİMSAD’dan sektöre rehber olacak çalışma: Ağaç, Mobilya ve Makine Sanayi Etkileşimi Raporu
Sonraki İçerikOrman endüstrisindeki gelişmeler görüşüldü