LOGO with dateOrta Doğu’daki en büyük kereste, makine ve araç gereç fuarı olan Dubai WoodShow’un organizatörleri, BAE’nin, KİK’te bulunan mobilya fabrikalarının neredeyse  %36’sına ev sahipliği yaptığını açıkladı. Bu da ülkenin mobilya sektöründeki büyümeyi ve hem küresel hem bölgesel pazarlardaki ithal kereste talebindeki artışı göstermektedir.

 

Körfez Endüstriyel Danışma Organizasyonu (GOIC) kapsamında Dubai WoodShow fuarını düzenleyen Strategic Marketing & Exhibitions şirketinin CEO’su olan Dawood Al Shezawi, KİK mobilya endüstrisinin 1062 fabrikadan oluştuğunu ve bu fabrikaların son beş yılda yüzde 4,5 büyüme kaydettiğini belirtti. Al Shezawi ayrıca Körfez bölgesindeki ev ve ofis mobilyaları fabrikalarının sayısında çarpıcı bir yükseliş olduğunu, bu durumun kereste sektörünün büyümesini olumlu etkilediğini de dile getirmiştir.

 

Orta Doğu’daki en büyük ahşap ve ahşap makineleri endüstri ticaret fuarı olan Dubai WoodShow, 4–6 Nisan’da Dubai Uluslararası Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşecek bu seneki fuarda çok sayıda katılımcıya ev sahipliği yapacak. Geçen sene 95 ülkeden 10544 ticari profesyonelin katılımıyla olağanüstü bir sonuç elde eden fuar, bu sene daha geniş çaplı küresel marka ürünlerinin dikkatini çekti.

 

Dawood-Al-ShezawiAl Shezawi, “2015’teki fuarda, bir öncekine göre %26 büyüme kaydetmiştik ve sergi alanının tamamını doldurmuştuk. Dubai WoodShow 2016 da hem katılımcı portföyü hem de ürünler açısından daha da çeşitlenmiş olacak” dedi.

 

Dubai WoodShow 2016’da, sert kereste&yumuşak kereste, ahşap makineleri&araçları, döşemelik, kontrplak, ağaç kaplama, MDF, laminat&parke, pano&giydirme, boya, tutkal&zamk gibi pek çok çeşit ürün yer alacak. Son kullanıcıya yönelik çalışan pek çok yerel ve küresel marka da bulunacağından, fuar perakende alışveriş yapmak isteyenlere de açık.

Dubai WoodShow, yapı malzemeleri tedarikçilerini&bayilerini, ithalatçıları, ihracatçıları, mobilya üreticilerini, müteahhitleri, imarcıları, makine üreticilerini, tedarikçileri, dağıtımcıları, satıcıları, zemin kaplama şirketlerini, mimarları, iç tasarımcıları ve dernekler ile kurumları bir araya getirecek. Fuar, BAE, Suudi Arabistan, Hindistan, Pakistan, Umman, Bahreyn, Katar, İran, Kuveyt ve Çin gibi çeşitli ülkelerden ziyaretçileri ağırlayacak.

 

Al Shezawi yaptığı açıklamada; “Kereste endüstrisi, bölgedeki süregelen inşaat çalışmalarıyla hız kazandı. Üstelik her yıl düzenlenen Dubai WoodShow fuarında büyük çağlı anlaşmaları yerinde bağlamak için bir ortam bulan yerel mobilya üreticilerinden de büyük talep var” yorumunda bulundu ve sözlerini şöyle bitirdi: “Her yıl Dubai WoodShow sayesinde bölgeye ilk kez getirilen yeni teknolojilerin kurulumuna tanıklık ediyoruz. 2016 fuarında yerel yatırımcılar aracılığıyla Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki varlıklarını büyütmek isteyen katılımcılardan gördüğümüz bu talep biz çok mutlu etti” dedi.

 

Orta Doğu’daki önde gelen sergi ve konferans organizatörü Strategic Marketing and Exhibitions tarafından düzenlenen Dubai Woodshow, sadece şirketler ve büyük firmalara değil, aynı zamanda perakende satış yapanlara ve son kullanıcılara da hitap ediyor. Fuar, büyük makinelere perakende satış ürünlerini aynı çatı altında topluyor.