Ana Sayfa Anlat Bize “Geçmişteki beni tekrar görmek ve hafıza tazelemek için çocukluğuma gitmek isterdim”

“Geçmişteki beni tekrar görmek ve hafıza tazelemek için çocukluğuma gitmek isterdim”

369
Google search engine

Anlat Bize’ye konuk olan Katay Makine İş Geliştirme Müdürü Erbil Oytan zamanda yolculuk yapma şansı olsa geleceğe değil, geçmişe gitmeyi tercih edenlerden. Geçmişe gitmek istemesinin asıl nedeni ise bir şeyleri değiştirmekten ziyade, yetişkin gözüyle kendi çocukluğuna bir kez daha tanıklık etmek istemesi.

Katay Makine İş Geliştirme Müdürü Erbil Oytan ile Anlat Bize’de en sevdiği yemeği, hayatındaki en iyi tavsiyeyi, iş hayatındaki en büyük motivasyonu ve favori mobil uygulamalarını konuştuğumuz keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

  • Şimdiye kadar size verilen en iyi tavsiye nedir?

Güncel ve son zamanlarda özellikle ilgilendiğim bir tavsiye; “Çokluklar dünyasının gerekliliği elemektir.” Yani günümüz dünyasındaki hızlı değişim ve bol alternatifli yaşamda eleme yaparak gitmek ve kendimize hem mental hem de fiziksel alan açmanın mutluluk açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum.

  • En sevdiğiniz yemek nedir, en çok nerede yemek yemeyi tercih edersiniz?

Uzun yıllardır tercihen et ve tavuk yemiyorum. Dolayısıyla çok fazla balık ve sebze tüketiyorum. En sevdiğim yemek; escalivada. Közlenmiş sebze türlüsü olarak tarif edebilirim. İşim sebebiyle çok yoğun seyahat ettiğim için elbette evde yemek yemek ilk tercihim oluyor. Ama dışarıda yemek yenecekse ilk tercihim bir balık restoranı olur.

  • Sosyal Medya uygulamaları dışında, favori mobil uygulamanız hangisi?

Planlamamı yaptığım Click-Up uygulamasını oldukça yoğun kullanıyorum ve verim alıyorum.

“HAFIZA TAZELEMEK İÇİN ÇOCUKLUĞUMA GİTMEK İSTERDİM”

  • Zamanda yolculuk yapabilseydiniz, nereye gitmek isterdiniz?

Zamanda yolculuk yapma şansım olsaydı, bu kesinlikle gelecek olmazdı. Geçmiş için ise bir şeyleri değiştirmek için değil fakat geçmişteki beni tekrar görmek ve hafıza tazelemek için çocukluğuma gitmek isterdim. Yetişkin gözümle çocuk beni görmek çok ilginç olurdu.

“Kısa adımlar planlayıp onların gerçekleştiğini görmek bizi motive ediyor”

  • İş hayatındaki en büyük motivasyonunuz nedir?

İş hayatındaki en büyük motivasyonum mevcuttakinin daha iyisini ortaya çıkartmak ve olana yeni katma değerler eklemek. Bunu yaparken de ekip olarak keyif almak. Bu bir ürün, proses kendimle ilgili bir durum ya da davranış olabilir. Ele aldığımız konulara ekip olarak da bu şekilde yaklaşıyoruz. Uzun hayaller kurmak yerine, kısa adımlar planlayıp onların gerçekleştiğini görmek bizi motive ediyor.

  • Şu anda karşılaştığınız en büyük iş zorluğu nedir?

Mevcutta bazı ürünlerdeki tedarik problemi ve belirsizlikler bizi en çok zorlayan konuların başında geliyor. Buna göre; stok yaparak oluşabilecek riski minimize etmeye çalışsak da bu her durumda mümkün olamıyor. Müşteri memnuniyetini etkilemeden bu tür durumları müşteri ile doğru iletişim ile paylaşmak bazı durumlarda hiç kolay olmuyor.

Önceki İçerik“Firmalar, finansal kaynakları proje yatırımları yerine, borçlarını kapatabilmek için kullanıyorlar”
Sonraki İçerik“Çocuklar okullarını bitirip, yanıma geldikten sonra firma olarak daha da büyüdük”