Ana Sayfa Sektörel Haberler Hatay’da mobilya sektörü canlanacak

Hatay’da mobilya sektörü canlanacak

66
Google search engine

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Mobilyacıları İhtisas Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu üyelerini makamında ağırladı.

Ziyarete Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman da hazır bulundu. Çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını açıklayan Başkan Kimyeci, gerekli teknik ve altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Mobilya İhtisas Sanayi Sitesi’nde 100’ün üzerinde mobilya fabrikasının kurulacağını söyledi.

SEKTÖR CANLANACAK

Sanayi sitesinin örnek bir proje olacağını vurgulayan Başkan Kimyeci, “Proje ile Antakya’nın lokomotif sektörlerinden olan mobilyacılık sektörü canlanacak. Daha fazla imalat, üretim ve istihdam sağlanacak. Antakya Belediyesi olarak hükümetimizin çok önemsediği bu projede altyapı çalışmalarının tamamlanması ile yöneticilerimizin, zanaatkârlarımızın arzu ettiği yol çalışması gerçekleştireceğiz” dedi.

YAYMAN’DAN DESTEK SÖZÜ

Antakya ve Hatay’da mobilyacılık sektörünün gelişmesi için ellerinden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurgulayan Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ise, “Sayın AK Parti İl Başkanımız Ahmet Atıç ve Antakya Belediye Başkanımız İsmail Kimyeci ile birlikte, Antakya Mobilyacıları İhtisas Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu üyelerimiz ne derse, neye ihtiyaçları olursa yardımcı olacağız” diye konuştu.

Önceki İçerikKayıt dışı istihdamın Türkiye’ye faturası 65 milyar TL
Sonraki İçerikCumhurbaşkanı Başdanışmanı Gedikli: “Türkiye yatırım için güvenli ve verimli bir ekonomi”