Ana Sayfa Sektörel Haberler İş yapmak için en uygun ülke Yeni Zelanda

İş yapmak için en uygun ülke Yeni Zelanda

92
Google search engine

İş yapmak için en iyi olan ülkeler açıklandı. 2020 verilerine göre farklı kıstaslardan geçerek Yeni Zelanda birinci oldu. En iyi iş yapılan ülkelerde yüksek şeffaflığa sahip iş düzenlemeleri olduğu görülürken, Türkiye ilk 50’de yer aldı.

Medya takip kurumu Ajans Press, iş dünyası ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press ve PRNet’in dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre iş dünyası ile alakalı geçen yıl basına yansıyan haber adedi 23 bin 115 olarak kayıtlara geçti. Sadece bu yıl ki haber çıkışlarına bakıldığında ise bin 767 haberin medyada yansıma bulduğu görüldü. Haber içerikleri incelendiğinde de yeni yatırımların ön planda olduğu görülürken, işsizlik oranının da bir hayli konuşulduğu kaydedildi.

Ajans Press’in, World Bank verilerinden elde ettiği bilgilere göre iş yapmak için en iyi olan ülkeler açıklandı. 2020 verilerine göre farklı kıstaslardan geçerek birinci sıraya yerleşen ülkenin Yeni Zelanda olduğu görüldü. Yeni Zelanda’dan sonra ilk 5’te yer alan diğer ülkeler Singapur, Hong Kong (China), Danimarka ve Güney Kore olarak kayıtlara geçti. En iyi iş yapılan ülkelerde yüksek şeffaflığa sahip iş düzenlemeleri olduğu görülürken, Türkiye’nin de ilk 50’de yer aldığı saptandı. Böylelikle Türkiye’nin iş yapmak için en iyi olan ülkeler arasında 33’üncü sırada olduğu görüldü.

Önceki İçerikCari açık Ocak ayında 1.8 milyar dolar oldu
Sonraki İçerikKorona virüsü, Almanya için ekonomik motor olan tüm fuarları durdurdu