Ana Sayfa Sektörel Haberler İSO’dan dijital olgunluk analizi

İSO’dan dijital olgunluk analizi

54

İstanbul Sanayi Odası Dijital Dönüşüm Ofisi, Dijital Olgunluk Analizi’ni geliştirerek, oluşturulan web sitesi üzerinden imalat sanayindeki firmaların bu alanda fotoğrafını çekiyor.

Dijital dönüşüm, özellikle pandemi ile birlikte ürünlerinde ve üretim süreçlerinde değer yaratmak isteyen sanayi firmalarının gündemindeki en önemli konulardan biri oldu. İmalat sanayinde yer alan firmaların, üretim modellerinden yönetim kültürüne, müşteri ilişkilerinden tedarik zincirine kadar tüm uygulamalarını dijital dönüşüm sürecine uygun şekilde gözden geçirmeleri gerekiyor.

Dijital dönüşüm projelerinin uygulanmasında, mevcut durum analizi ve dijital olgunluk seviyesi, başarıya ulaşmada kritik öneme sahip. İstanbul Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren İSO Sanayide Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından geliştirilen Dijital Olgunluk Analizi, farklı sektör ve şirket profillerine göre ölçeklenebilir kriterlerden oluşuyor. Online portal üzerinden yapılan çalışma ile dijital gelişimin izlenmesi imkanı da sağlanıyor.

Online Olgunluk Analizi Aracı ile şu alanlarda ölçüm yapılıyor: Teknoloji ve veri analizi, üretim, kalite ve bakım.

10 dakika süren Dijital Olgunluk Analizi için www.isodijital.com web sitesini ziyaret etmek gerekiyor.

Önceki İçerikMakine ihracatında yüzde 10,6 daralma
Sonraki İçerikSanayi üretimi yıllık yüzde 4,4 arttı