Ana Sayfa Sektörel Haberler İstihdam seferberliği, işsizlik rakamlarını düşürecek

İstihdam seferberliği, işsizlik rakamlarını düşürecek

94
Google search engine

İstihdam Seferberliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan İŞKUR Genel Müdürü Özkan, “Bu seferberliğin sonucunda işsizlik oranını tek haneli rakamlara indirmeyi düşünüyoruz. Bunu da gerçekleştireceğiz.” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bolu’ya gelen Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan, burada gazetecilere açıklamada bulundu.

İstihdam Seferberliği kapsamında işverenlerin şubat ayından itibaren İŞKUR üzerinden en az 3 ay işsiz olanlar arasından aldıkları kişilerin sigorta ve vergi yükümlülüklerinin devlet tarafından karşılanacağını anımsatan Özkan, illerde hem bu algıyı daha çok oluşturabilmek hem de bu seferberliği daha da detaylı bir şekilde halkla ve işverenlerle paylaşabilmek adına esnaf odalarını, esnafları ve fabrikaları ziyaret ederek işçilerle bir araya geldiklerini dile getirdi.

Aylık prim hizmet belgeleri bir sonraki ayın 23’ünde verileceği için şu ana kadar bu seferberlik kapsamında kaç kişinin işbaşı yaptığını söyleyemeyeceğini aktaran Özkan, “Şu anda son çalışmalar yapılıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu muhtemelen bugün gerekli açıklamaları yapacak ama Bolu ili özelinde 20 Mart’a kadar bin 200 kişinin bu yıl ilave istihdam olarak girdiğini söyleyebiliriz.” şeklinde konuştu.

Özkan, İstihdam Seferberliği’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye çapında 1,5 milyon hedefi koyduğunu hatırlatarak, “500 bin de işbaşı eğitim planlıyoruz. Yani Türkiye’de bu yıl için 2 milyon civarında bir artış bekliyoruz, yıl sonuna kadar.” ifadelerini kullandı.

Özkan, “Bu seferberliğin sonucunda işsizlik oranını tek haneli rakamlara indirmeyi düşünüyoruz. Bunu da gerçekleştireceğiz.” dedi.

Önceki İçerikTürk Lirası banknotlarındaki imzalar değişiyor
Sonraki İçerikYeni yerine taşınan Halkalı Gümrüğü bugün açılıyor