Ana Sayfa Sektörel Haberler İşverenler için ek teşvik süresi uzatıldı

İşverenler için ek teşvik süresi uzatıldı

70
Google search engine

Sigorta primi işveren hissesi ek teşvikinde süre 2017 sonuna kadar uzatıldı.

Bakanlar Kurulu, sigorta primi işveren hissesinde uygulanan 5 puanlık teşvike ilaveten, sigorta primine esas kazanç alt sınırı üzerinden hesaplanmak üzere 6 puanlık teşvik uygulamasında 1’nci listede yer alan iller için 31 Aralık 2016’da biten süreyi, 2017 yılı sonuna kadar uzattı.

İlave prim desteğinden yararlanacak 1 sayılı listede yer alan iller şunlar:

Afyonkarahisar, Amasya, Artvin, Bartın, Çorum, Düzce, Elazığ, Erzincan, Hatay, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya ve Malatya, Nevşehir, Rize, Sivas, Trabzon ve Uşak.

Ek prim teşviki belirlenirken, sosyoekonomik gelişmişlik endekslerine göre gelişmiş iller dışında kalan 51 ile Bozcaada ve Gökçeada 3 ayrı gruba ayrılmış ve ek teşvikler, 1 sayılı listede yer alan iller için 31 Aralık 2016, 2 sayılı listedeki iller için 31 Aralık 2017 ve 3 sayılı listede yer alan iller için ise 31 Aralık 2018 olarak belirlenmişti.

2 sayılı listede, Adıyaman, Bayburt, Gümüşhane, Niğde, Tunceli, Yozgat, 3 sayılı listede ise Ağrı, Ardahan, Bingöl, Diyarbakır, Mardin, Şırnak ve Van gibi iller yanı sıra Gökçeada ve Bozcaada ilçeleri yer alıyor.

Önceki İçerikKalifiye eleman sorunu, Mobilya Döşemeciliği eğitimiyle aşılıyor
Sonraki İçerikBir ilimize daha Mobilya Kent Projesi geliyor