Ana Sayfa AİMSAD Faaliyetleri İzmir üye buluşmasında sektör ve üye talepleri görüşüldü

İzmir üye buluşmasında sektör ve üye talepleri görüşüldü

93
Google search engine

AİMSAD Yönetim Kurulu Üyeleri, AİMSAD Genel Sekreterliği ve İzmir üyelerinin yer aldığı üye buluşmasında hem dernek hem de sektörle ilgili gelişmeler görüşüldü.

AİMSAD, İzmir’de gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısı sonrası hem üyelerin taleplerini dinlemek hem de 2021 yılı ile ilgili değerlendirmeleri paylaşmak üzere İzmir üyeleri ile bir araya geldi. 12 Ekim 2021 tarihinde Ege Palas Otel’de gerçekleştirilen toplantıda ekim ayında gerçekleştirilen WoodTech Fuarı, AİMSAD’ın ihracata yönelik projeleri, Viyana’da gerçekleştirilen EUMABOIS Yıllık Genel Kurul  Toplantısı, komite çalışmaları, 2022 yılında dernek olarak katılması planlanan fuarlar gibi konular görüşüldü.

“Başarılı bir fuarı geride bıraktık”

AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak WoodTech Fuarı ile ilgili sonuçları paylaştı. Pandemi olmasına rağmen beklentilerin üzerinde bir fuarı geride bıraktıklarını ifade eden Kaçak; “Yaklaşık 150 firmanın katıldığı WoodTech Fuarı’na, 10 bini yabancı, 42 bini yerli olmak üzere 52 bin kişi ziyaret etti. 350 milyon TL’lik ticaret hacmine ulaşan fuarımız herkesin takdirini topladı” dedi. Her fuar sonrası yapılan üye anket sonuçlarına da değinen Arif Onur Kaçak; “Anket sonuçlarına göre; katılımcıların yüzde 95’i ziyaretçilerin niteliğinden memnun kaldıklarını dile getirdiler. Fuar boyunca yapmış olduğumuz stant ziyaretlerinde de genel olarak bu yönde geri bildirimler almıştık” Bu geri bildirimler sonucu 2022 yılında çok daha başarılı bir fuar yapacağız” diye konuştu. Dernek olarak ihracata büyük önem verdiklerinin altını çizen Arif Onur Kaçak, yeni yılda ihracata yönelik yeni çalışmaları hayata geçireceklerini belirtti.

Vietnam ve Malezya pazarlarına dikkat çekildi

Avrupa Ağaç İşleme Makinesi İmalatçıları Federasyonu’nun (EUMABOIS) 5 Kasım 2021 tarihinde Viyana’da düzenlediği yıllık genel kuruluna AİMSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve EUMABOIS Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Sabri Erol ile katılım sağladıklarını hatırlatan Kaçak, toplantının gündem maddeleri ile ilgili üyelere bilgi verdi. Arif Onur Kaçak, özellikle Vietnam ve Malezya pazarlarının çok önemli olduğunu çizerek, üyelerin bu iki ülkeyi önemsemeleri gerektiklerini belirtti. AİMSAD olarak 2021 yılında hayata geçirilen çalışma ve projelerin paylaşıldığı toplantıda, AİMSAD İzmir üyeleri tarafından gelen talep ve istekler de masaya yatırıldı.

Önceki İçerikWoodTech 2021 hem katılımcılardan hem de ziyaretçilerden tam not aldı
Sonraki İçerik“AİMSAD olarak önceliğimiz ihracat”