KalDer Ankara tarafından geleneksel olarak düzenlenen Kalite Çemberi ve Sürekli İyileştirme (Kaizen) ödülleri sahiplerini buldu.

KalDer Ankara Şubesi tarafından geleneksel olarak yürütülen Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı’nın 19’uncusu 6 Ekim’de ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Çeşitli sektörlerden ekipler, yaptıkları çalışmaları katılımcılarla paylaşırken, 22 ekibin yaptığı sunum, takım çalışması ve sürekli iyileştirme bakış açısının kazandırılması açısından önemli bir örnek oldu.

Konferansta, otomotiv, elektronik, ağır sanayi, gıda ve tekstil sektörünün temsilcileri deneyimlerini anlattı. Konferansın ardından, Kalite Çemberi ve Kaizen ödülü almaya hak kazananların ödülleri dağıtıldı. Yarışmada, Seçil Kauçuk firmasından iki ekip Kaizen ödülünü almaya hak kazandı. Kalite Çemberi ödülleri Kordsa ve Viko AŞ ekiplerine verilirken, jüri teşvik ödüllerini, Kaizen dalında Teksan Jeneratör, Kalite Çemberi dalında Mesa İmalat AŞ kazandı.

KalDer Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Karyağdı, KalDer olarak vatandaşların yaşam kalitesini artırmak ve şirketlerle kurumların rekabet gücünü geliştirmek için çalıştıklarını söyledi. Aynı amacı paylaşan kurumlara yönelik eğitim ve rehberlik çalışmalarının sürdüğü bilgisini veren Karyağdı, “19 yıldır gerçekleştirdiğimiz bu konferans ile Türkiye çapında benzeri olmayan bir etkinliğe imza atıyoruz. Ekip çalışması ve sürekli iyileştirme kültürünü yurt çapında yaygınlaştırırken, iyi uygulama örneklerinin paylaşılması için de ortam yaratmış oluyoruz. İnanıyoruz ki, problem çözme tekniklerinin etkin kullanılması ve ekip sinerjisinin bir araya gelmesiyle verimlilik, iş güvenliği ve çevre gibi alanlarda büyük kazançlar elde edebiliriz” diye konuştu.