KAYMOS, proje ortaklarıyla birlikte Kayseri mobilya sektörünün 2017 – 2023 yılları için stratejik eylem planı çalışmasına başladı.

Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği (KAYMOS), proje ortaklarıyla birlikte Kayseri mobilya sektörünün 2017 – 2023 yılları için stratejik eylem planı çalışmasına başladı. Eylem planı çalışması hakkında bilgi aktaran KAYMOS Başkanı Yakup Deveci, “Mobilya sektörüne yön vermek için Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Kayseri Marangozlar Döşemeciler ve Mobilyacılar Odası ortaklığında çalışmalara başladık” şeklinde ifade etti.

Sektör ile ilgili stratejik amaçların belirlenmesi ve akabinde amaçlar doğrultusunda stratejik hedeflerin tespiti ile 2017-2023 yılları için “Kayseri Mobilya Sektörünün Stratejik Eylem Planı”nın oluşturulacağını belirten Deveci, “KAYMOS olarak, ilin önde gelen kurumları ile işbirliğine devam edeceğiz..Hali hazırda Kayseri ekonomisine en fazla katkısı olan “ Mobilya Sektörü”nün, eylem planı doğrultusunda planlı çalışma ile daha verimli hale gelecek. Ülkemizin 2023 hedeflerine olumlu yönde katkısının en üst seviyede olacağına inancımız tam” dedi.

Proje yürütücüsü, “OGC İletişim & Koçluk & Danışmanlık Hizmetleri”nin yaptığı sunum ve bilgilendirme sonrasında, 200 üretici firmaya detaylı anketler yapıldı. Devamında yapılacak odak grup toplantıları ile geniş katılımla sektörün stratejik yol haritası çıkarılacak ve 2017-2023 yılları için “Kayseri Mobilya Sektörünün Stratejik Eylem Planı” belirlenecek.