Ana Sayfa Sektörel Haberler KOBİ’lere öz kaynak kefaleti ile kredi imkanı

KOBİ’lere öz kaynak kefaleti ile kredi imkanı

7

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Eximbank ortaklığında kurulan İhracatı Geliştirme A.Ş. (İGE) öz kaynak kefaleti ile kullandırılacak krediler için başvuru alımına başladı.

Teminat yetersizliği nedeniyle finansmana erişmekte zorlanan KOBİ niteliğindeki ihracatçı firmalara İhracatı Geliştirme A.Ş. (İGE) öz kaynağından verilecek kefalet ile Eximbank kredilerinden faydalanma imkanı sunulacak.

Toplam 22 milyar TL’lik kredi hacmine sahip olan destek paketinden yararlanmak isteyen KOBİ’lerin 31 Mayıs 2022 tarihine kadar Eximbank’ın https://basvuru.eximbank.gov.tr ekranı üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuru sırasında firmalardan mali analiz belgelerini yüklemeleri talep edilecek

Firmaların yüklemiş olduğu belgeler bağlı bulunduğu Eximbank şubesi tarafından kontrol edildikten sonra mali tahlil çalışması başlatılacak. Mali tahlil raporu oluşturularak limit tahsis edilen firmadan GKS/kefalet gibi gerekli teminatlar alınarak başvuru talebi İGE’ye iletilecek. İGE tarafından kefalet onayı verilen kredilerin kullandırılması gerçekleştirilecek.

Söz konusu destek paketi kapsamında krediler, azami vadeyi aşmamak kaydı ile TCMB veya Türk Eximbank kaynaklarından TL veya döviz cinsinden kullandırılacak.

Önceki İçerikİSO orman, kağıt ürünleri, mobilya ve basım sanayi sürdürülebilirlik yol haritası yayımlandı
Sonraki İçerikAdnan Dalgakıran MAKFED’e yeniden başkan seçildi