Ana Sayfa Sektörel Haberler KOSGEB’den mobilya üreticilerine destek kredisi

KOSGEB’den mobilya üreticilerine destek kredisi

287
Google search engine

KOSGEB mobilya üretip satmak isteyen girişimcilere 50 bin TL hibe desteği verecek. Mobilya imalatı için daha fazla desteğe ihtiyacı olanlar ise aynı başvuru yöntemiyle geri ödemeli faizsiz 100 bin TL kredi alabilecek.

KOSGEB mobilya sektörüne destek verme amacıyla; mobilya imalatı hibe desteğini hayata geçirdiğini duyurdu. Söz konusu destek, mobilya üretip bu mobilyaları satmak isteyen girişimcilere verilecek.

KOSGEB’in sağladığı mobilya imalat desteğine hem beyaz eşya hem de diğer mobilyalar dahil olacak. Hazır mobilyaları satmak için bir iş yeri açmak isteyenler destek kredisinden yararlanamayacak. KOSGEB tarafından yapılan açıklamada, “Destek, fabrikalarda kendi ürettiği mobilyaları satmak için bir dükkân açmak isteyen vatandaşlara verilmektedir. KOSGEB’den mobilya imalat desteği kredisini almak isteyen girişimci bireylerin, öncelikle hangi türden mobilya üretimi yapacağına karar vermesi gerekmektedir” denildi.

Açıklamada, mobilya imalat etmek isteyenlerin öğrenmesi gereken ilk konunun mobilya kodları olması gerektiğine dikkat çekilerek C-31 türü mobilyaların destekleneceği belirtildi. KOSGEB mobilya imalat desteği almak isteyen vatandaşların, KOSGEB’den alabileceği hibe desteğinin en fazla 50 bin TL olduğu kaydedildi.  Açıklamada ayrıca daha fazla desteğe ihtiyacı olanların, aynı başvuru yöntemiyle geri ödemeli faizsiz kredi seçeneklerini değerlendirebileceği, alınabilecek geri ödemeli faizsiz kredi üst limitinin ise 100 bin TL olduğu bilgisine yer verildi.

Önceki İçerik“Eskiden ithal edip sattığımız makinelerin karşısına, artık yerli olarak ürettiğimiz makineler ile rakip olarak çıkıyoruz”
Sonraki İçerikOrman Ürünleri Meclisi sektörel sorunları ele aldı