Ana Sayfa Sektörel Haberler LIGNA 2021 Fuarı sonbahara ertelendi

LIGNA 2021 Fuarı sonbahara ertelendi

31

10-14 Mayıs 2021 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan LIGNA 2021 Fuarı, dünya genelinde yaşanan pandemi nedeniyle 27 Eylül-1 Ekim 2021 tarihlerine ertelendi.

Mayıs ayında düzenlenmesi planlanan Hannover, Almanya LIGNA 2021 Fuarı, tüm dünyayı etkisi altına alan küresel Kovid-19 salgını nedeniyle sonbahara, 27 Eylül- 1 Ekim 2021 tarihine ertelendi.

Deutche Messe’den yapılan yazılı açıklamada, “Kovid-19 pandemisinin 2’inci dalgasının yaşandığı, Hannover’deki fuar alanlarının kapsamlı bir güvenlik ve hijyene sahip olduğundan ötürü, ticari fuarların ve kongrelerin güvenli bir şekilde yürütülmesini garanti ettiklerini, ancak dünya çapında artan vaka sayıları ve yoğun görüşme ve tartışmalardan sonra, fuarın ortağı olan VDMA ile birlikte LIGNA Fuarı’nı Mayıs 2021’den, sonbahara erteleme kararı aldıkları” belirtildi.

Ayrıca, yapılan açıklamada sektördeki yenilikleri online olarak sunacaklarını ve eş zamanlı olarak hibrit bir fuar gerçekleştirileceği bilgisi paylaşıldı.

‘Erteleme kararı çok zordu’

Deutsche Messe Yönetim Kurulu üyesi Dr. Andreas Gruchow, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu: “Devam eden salgın, artan kısıtlamalar ve yenilenen karantina önlemleri nedeniyle, pazarda büyük bir belirsizlik var. Bu durumu çok ciddiye alıyoruz. LIGNA’yı erteleme kararı bizim için çok zordu, ancak dahil olan herkese planlama güvenliğini ve hazırlıklar için gerekli süreyi sağlamak için tek tutarlı önlem bu. İlgili hijyen ve koruma konsepti ile etkinliğimizi Ekim ayında, pandemik dönemlerdeki olayların güvenli bir şekilde gerçekleştirilebileceği pratikte kanıtlanmıştır. LIGNA’da, tüm makine alanlarının uzun sürelerde tasarlandığını, monte edildiğini ve sunulduğunu dikkate almalıyız. Bu, aylar süren ticari fuar planlamasını gerektirir. Yalnızca ziyaretçi tarafında yeterli sayıda uluslararası karar vericiyle birlikte gerçekleştirilebilir. Dünyanın önde gelen ticari fuarı olan LIGNA’nın sektörü bu beklentiyi karşılayabilir, tedarikçilere ve kullanıcılara katılım için yeterli planlama güvencesi verilmelidir.”

Önceki İçerikVeri ihlaline uğradıktan sonra atılması gereken 10 adım
Sonraki İçerik10 aylık makine ihracatı 14 milyar dolara yaklaştı