Ana Sayfa Sektörel Haberler LIGNA.Innovation Network ilk kez dijital olarak düzenlendi

LIGNA.Innovation Network ilk kez dijital olarak düzenlendi

35

COVID 19 pandemisine rağmen geleceğe yönelik biyoekonomi iletişimini teşvik etmek amacıyla, LIGNA.In ilk kez dijital olarak düzenlendi.

LIGNA.Innovation Network’ün bir parçası olarak düzenlenen LIGNA.In endüstri ve siyaset alanından 30’dan fazla uluslararası uzmanı bir araya getirdi. 27 ve 29 Eylül tarihlerinde dijital olarak gerçekleştirilen programda Almanca ve İngilizce sunumlar, panel ve oturumlar düzenlendi. Sabah 09:00’da başlayan olan oturumlar 18:00’e kadar devam etti.

LIGNA.Innovation Network’de katılımcılar ahşap bazlı biyoekonomiyi çeşitli perspektiflerden masaya yatırdılar. Ziyaretçiler, düzenlenen panel ve oturumlarda ahşabın hammadde olarak kullanımı, yeni kurulan şirketlerin tanıtımı, yatırım desteği ve yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi için yeni dürtülerin yanı sıra ahşapla inşaat konusunda yeni bakış açıları ile ilgili bilgiler elde ettiler. Ayrıca, Almanya’daki ilk ahşap bazlı biyorafinerisinin uygulanmasına ilişkin raporlar da organizasyon kapsamında ziyaretçilerle paylaşıldı. Ayrıca, Avrupa Yeşil Mutabakatının bir parçası olarak kaynağında verimli ahşap kullanımının genişletilmesi için siyasi çerçeve koşulları tartışmaya açıldı.

Ormancılık ve ahşap ile ilgili çok önemli konuların uzmanlar tarafından anlatıldığı etkinlikte ayrıca sürdürülebilir tedarik zincirleri için akıllı yol planlaması var mı? Değer zinciri dijitale entegre edilebilir mi? 2030’da kesim teknolojileri nasıl görünecek? Özel süreçler olacak mı? gibi sorular masaya yatırılarak, cevapları arandı.

Sürdürülebilir ormancılık ve ahşap endüstrisinde tedarik zinciri yönetiminin dijitalleştirilmesi üzerine farklı sunumların gerçekleştirildiği organizasyonda Alman Orman Çalışmaları ve Teknolojisi Merkezi’nden Alexander Kaulen ormancılıkta izlenebilirlik konusuna odaklandı

Önceki İçerikMakine ihracatı 8 ayda 15 milyar dolar olarak gerçekleşti
Sonraki İçerikEn son üretim teknolojileri 5-7 Ekim’de Tuzla’da