AİMSAD Heyeti tarafından 22 Şubat 2016 tarihinde Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu’na (MAKFED) gerçekleştirilen ziyaret ve MAKFED Genel Sekreteri Dr. Süfyan EMİROĞLU’na iletilen talep neticesinde AİMSAD, Federasyon Yönetim Kurulu’nun aynı tarihli kararı ile MAKFED’e gözlemci statüsü ile üye oldu.

MAKFED Tüzüğü’nde yer alan en, az üç yıldır faaliyet gösteriyor olma şartı sebebiyle 2017 yılı Haziran ayına kadar MAKFED faaliyetlerini gözlemci üye statüsü ile takip edecek olan AİMSAD, MAKFED’in 15 Mart 2016 tarihinde Ankara’da; Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ilk üye dernekler toplantısına da katılım sağladı.

 

AİMSAD’ın Genel Sekreteri Gamze TAŞPOLAT ALTINYAY ve Genel Sekreter Yardımcısı Arif Onur KAÇAK tarafından temsil edildiği toplantıda; OAİB, Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kutlu KARAVELİOĞLU ve MAKFED Genel Sekreteri Dr. Süfyan ERMİROĞLU tarafından yapılan açılış konuşmaları ve 17 katılımcı dernek temsilcisinin sırayla kendilerini tanıtmalarının ardından MAKFED’in çalışma usulleri; mevcut çalışmaları ve gelecek dönem projeleri; ortak gündem maddeleri, sektör sorunları, olası çözüm ve yol haritaları; iş ortaklıkları ile stratejik ulusal ve uluslararası işbirliği çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Bir sonraki toplantının 19 Nisan 2016 tarihinde yine Ankara’da, ancak bu defa Ankara Sanayi Odası’nın (ASO) 7. katında yeni tesis edilmekte olan MAKFED Genel Merkezi’nde gerçekleştirilmesi planlanıyor.