AİMSAD Faaliyetleri

MAKFED’in 14. genel sekreterler toplantısında sektörün gündemi değerlendirildi

MAKFED’in 14. genel sekreterler toplantısında sektörün gündemi değerlendirildi

Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu’nun (MAKFED) 14’üncü Genel Sekreterler Toplantısı,  25 Eylül Çarşamba günü İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD) binasında gerçekleşti. AİMSAD Mali ve İdari İşler Sorumlusu Ezgi Kurt’un da katıldığı toplantıda, sektörün güncel konuları gündeme getirildi.

Toplantı, İSKİD ve iklimlendirme konusunda MAKFED üyelerinin bilgilendirilmesiyle başladı. İlki Haziran 2019’da gerçekleşen Makine Zirvesi-Vizyon 2030’un değerlendirilmesiyle devam eden toplantıda, ikinci zirve hakkında görüşler paylaşıldı.

Daha sonra sırasıyla 2019 Sektör Raporu, MAKFED 2019 Faaliyet Raporu ve Dünya Gazetesi, Çeliğin Makine Sektörü Rekabet Gücüne Etkisi ve Makine Verimlilik Fizibilite Raporu’nu içeren MAKFED 2019 yayınlarının sunumu yapıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Teknoloji Odaklı Yatırım Programı çalışmalarının anlatıldığı toplantıda, 13-14 Şubat 2020’de Ankara’da gerçekleşecek 10. Pompa, Vana, Kompresör Kongresi’nden bahsedildi. Ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Makine ve Teçhizat Meclisi altında Kiralama Komitesi kurulması hakkında konuşuldu. Makine sektöründe Avrupa Birliği teknik mevzuatının daha iyi uyumlaştırılması ve uygulanması yoluyla, ürün güvenliğinin artırılması için teknik yardım projesi faaliyetlerine katılım konusu görüşüldü. Daha sonra TOBB Sektör Meclisi Mevzuat Komitesi gündemine alınmak üzere güncel mevzuat konuları tespit edildi.


takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com