AİMSAD Faaliyetleri Sektörel Haberler

MAKFED’in Girişimci Eğitim Programı tamamlandı

MAKFED’in Girişimci Eğitim Programı tamamlandı


Makine İmalat Sanayi Dernekleri Federasyonu (MAKFED)’in, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Yöntem Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (YEUAM) ile birlikte yürüttüğü, eğitim programı tamamlandı.

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından da desteklenen “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Girişimci Bilgi Sistemi Verilerinin Etkin Kullanılmasına Yönelik Yetkinliğin Arttırılması” projesi kapsamında 4 günlük eğitim düzenlendi.

9 dernekten 23 kişi katıldı

18-19 Mart ve 24-25 Mart 2019 tarihlerindeki 4 günlük eğitim faaliyetine yararlanıcı kuruluş olan MAKFED’in yanı sıra Ankara Kalkınma Ajansı, Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD), Türk Pompa ve Vana Sanayicileri Derneği (POMSAD), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Makine İhracatçıları Birliği (MAİB), Tekstil Makina ve Aksesuar Sanayicileri Derneği (TEMSAD), Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçılar Birliği (TARMAKBİR) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) mensuplarından oluşan 23 kişi katıldı.

Prof. Dr. Çetin ÖNDER tarafından yürütülen eğitim sonucunda katılımcılara genel olarak araştırma tasarımı, ikincil veri kaynakları ve nicel veri analizi yöntemleri konularında beceriler kazandırılması ve Girişimci Bilgi Sistemi verilerinin analizi için gerekli donanıma kavuşmaları hedeflendi.

Başarıyla tamamlanan bu projenin, MAKFED’in, yürürlükte olan ve
Fizibilite Desteği kapsamında Ankara Kalkınma Ajansı destekli bir başka projesi için bilgi ve beceri desteği sağlaması bekleniyor.


takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com