Sektörel Haberler

MAKFED’in projesi, makine imal eden firmaların verimliliğini ölçmeyi ve artırmayı hedefliyor

MAKFED’in projesi, makine imal eden firmaların verimliliğini ölçmeyi ve artırmayı hedefliyor

MAKFED ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nin ortak olduğu, Ankara Kalkınma Ajansı destekli, “Ankara’da İş ve İnşaat Makineleri Sektörü Analizi ile Verimlilik Merkezi Kurulmasına Dair Fizibilite Hazırlanması Projesi” açılış toplantısı, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Hasan Büyükdede’nin teşrifleri ile 17 Nisan 2019 tarihinde OSTİM’de yapıldı.

Proje ile makine imalat sanayinde firmaların verimlilik düzeyinin ölçülmesi yanı sıra verimlilik arttırıcı faaliyetlerin yürütülmesi amaçlanan Makine Verimlilik Merkezine yönelik fizibilite raporu hazırlanacak. Projede, Ankara Kalkınma Ajansı Bölgesel Yenilik Stratejileri çalışmasında belirlenen Ankara ili 5 öncelikli sektörü arasında olması bakımından, Ankara İş ve İnşaat Makineleri Sektörü pilot alan olarak belirlendi.

Literatür taraması, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Girişimci Bilgi Sistemi çalışması, anket ve tam sayım sonrasında, “Ankara İş ve İnşaat Makineleri Sektörü Analizi ve Stratejisi Raporu” ile “Makine Sektörü Verimlilik Merkezi Fizibilitesi” sonuçlarına ulaşılacak olan Proje 6 ay sürecek.

Açılışta sırasıyla, Zühtü Bakır (MAKFED Genel Sekreteri), Halide Rasim (İŞİM Kümesi Başkanı), Merih Özgen (İMDER Başkanı), Orhan Aydın (OSTİM Başkanı), Arif Şayık (Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri), Prof. Dr. Mehmet Barca (ASBÜ Rektörü) ve Hasan Büyükdede (STB Bakan Yardımcısı) konu üzerinde değerlendirmelerde bulunurken ikinci bölümünde İŞİM, İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi Ankara üyelerinin katılımı ile bir çalıştay gerçekleştirildi.


takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com