Ana Sayfa AİMSAD Faaliyetleri MAKFED’te yılın ilk Genel Sekreterler Toplantısı yapıldı

MAKFED’te yılın ilk Genel Sekreterler Toplantısı yapıldı

80
Google search engine

MAKFED 5. Genel Sekreterler Toplantısı, 10 Şubat 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. AİMSAD’ı temsilen Genel Sekreter Arif Onur Kaçak toplantıya katılım sağladı.

MAKFED Başkan Yardımcısı Kutlu Karavelioğlu’nun başkanlığında yapılan toplantıda, MAKFED, Makine Tanıtım Grubu ve Makine Sanayi Sektör Platformu Üyesi Dernekler arasındaki işbirliği ve projeler ele alındı. MAKFED Başkan Yardımcısı Kutlu Karavelioğlu, Türk makine sektörünün genel durumu hakkında kısa bir bilgi vererek, Makine Tanıtım Grubu’nun (MTG) gerçekleştirdiği faaliyetler ile Makine Sanayi Sektör Platformu’nun (MSSP) destekleri hakkında bir sunum paylaştı.

Daha sonra, MAKFED’e üye olmak isteyen kuruluşların durumu değerlendirilerek, diğer derneklerden görüş alındı. Bu kapsamda yapılan değerlendirme sonucu, her sektörden bir temsilci derneğin seçilmesi hususunun uygun olacağı görüşüne varıldı. Aynı zamanda MAKFED faaliyetlerinin yürütülmesi hususunda, derneklerin genel sekreterleri üzerlerine düşen görevleri ve her türlü sorumluluğu almaya hazır olduklarını ifade ettiler.

MAKFED’in Avrupa Birliği destekli SMART START Projesi hakkında da bilgilendirme yapılarak, beş ülkede (Türkiye, Sırbistan, Karadağ, Makedonya ve Bosna Hersek) faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarını sosyal girişimciliğe teşvik etmek için mikro hibe desteği sunmayı amaçlayan bir çalışma olduğu ifade edildi. Toplantının ilerleyen bölümlerinde MAKFED Dünya Gazetesi Eki yayını, MAKFED Akademi Projesi, MYK MEYEM Projesi ve Nükleer Sanayi Derneği İşbirliği konularına yer verildi.

Önceki İçerikBakan Ağbal’dan mobilya ve beyaz eşyadaki vergi indirimi ile ilgili önemli açıklama!
Sonraki İçerikMevzuat Komitesi’nde güncel sorunlar ele alındı