Mobilya Aksesuar Sanayicileri Derneği (MAKSDER) mobilya aksesuarları sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getirmek ve gücün beraberlikten geldiğini vurgulamak amacıyla, bir yemek organizasyonu düzenledi.

MAKSDER yönetim kurulunun ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyona MAKSDER üyelerinin yanı sıra, Mobilya Sanayicileri ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (MOSFED), OMSİAD,  MOBSAD, MOBDER, MUDER, KAYMOS, İMOS ve ANSİMOD üst düzeyde katılım oldu.

Organizasyona AİMSAD adına Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol, Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Ünver, Genel Sekreter Yardımcısı Arif Onur Kaçak ile AİMSAD Dergisi Reklam ve İletişim Sorumlusu Ezgi Kurt katıldı. MAKSDER Birliktelik Yemeği’nde ayrıca Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Tever, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı Rıdvan Mertöz, MASKO Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Erdoğan, MODOKO Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Bilinmez, SİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kocabaş, TÜYAP İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Mirgün, REED TÜYAP Genel Müdürü Ali Muharremoğlu ve REED TÜYAP Proje Grup Başkanı Ediz TOK’ da katıldı.

 

“Üzerimize önemli görevler düşüyor”

Gece, MAKSDER Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Çınar’ın misafirlere hitabıyla başladı. Konuşmasında, MAKSDER’in Türk mobilya aksesuar ürünleri ve markalarının iyileştirilmesi ve kalite standartlarının yükseltilmesi, sektörde birlik ve beraberliğin her anlamda sağlanması adına önemli çalışmalar yaptığını belirten Çınar, bu doğrultuda ürün ve tasarımların dünyaya açılması ve uluslararası platformlarda gün geçtikçe daha çok değer görmesinin gurur verici olduğunun altını çizdi. Çınar konuşmasına şöyle devam etti: “Bu yolda hepimize önemli görevler düştüğünü de bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Sektörde ülkemizi kalkındıran üretici güçler olarak hem daha da ileri düzeyde bilinç sahibi olmak hem de kullanıcılara doğru ve güvenilir ürünler sağlamak her şeyden önemli. Mobilya aksesuar üreticileri olarak bizler de kendi içimizde birlik ve beraberliğin sürdürülebilir olması yönünde çalışmalar yapmalıyız. Sektörümüzün ekonomi ve tasarım alanında gelişmesi, hepimizin bu vizyona sahip olmasıyla sağlanabilir.”

MAKSDER Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Çınar’ın konuşmasının ardından misafirlere MAKSDER’i ve derneğin faaliyetlerini içeren bir tanıtım filmi izletildi. Tanıtım filmi sonrasında sektörün çatı örgütü olan MOSFED’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Ata, federasyonun faaliyetleri ve 12 – 17 Ocak 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan 12. İSMOB Fuarı hakkında bir konuşma yaptı.

Bu konuşma sonrasında, MAKSDER Yönetim Kurulu Üyeleri, MAKSDER Birliktelik Yemeği’ne sponsor olarak katkıda bulunan, Aydın Plastik, Güvenal Kalıp Ekipmanları, Ekin Makina ve Ekol Çelik firmalarına te- şekkür plaketlerini  takdim ettiler.