Dünyanın çeşitli ülkelerinden, inovasyona ve üretime yönelik başarıları ilke edinen kurum ve kuruluşların davet edildiği, “5. Uluslararası Dünya Kalite Zirvesi (5th World Quality Summit)” 16-18 Aralık 2016 tarihleri arasında St. Petersburg’da yapıldı.

Türkiye’nin dış Ticaret hacminin genişletilmesi ve Türkiye’nin kalite vurgusunun dünyaya duyurulmasını hedef edinen zirve daha önceleri Los Angeles, New York, Washinghton ve Tokyo da gerçekleştirilmişti. Türkiye Rusya ilişkilerinin ticari anlamda 100 Milyar dolarlık hedefe destek vermek amacıyla da bu yıl St Petersbug seçildi. Dünya’nın dört bir yanında ki Türk İş İnsanları, Türkiye – Rusya iş hacmini arttırmak, yeni iş imkânları sağlamak, bilgi ve birikimlerini paylaşmak için Rusya’da buluştu. Türkiye’nin yanı sıra tüm dünyadan da iş ve siyaset dünyasının geniş katılımıyla zirve gerçekleştirildi.

Zirve kapsamında verilen, World Quality Award Ödülleri de sahiplerini buldu

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük ve en prestijli mobilya ticaret projesi Mobiliyum AVM, kendi kategorisinde bu ödüle layık görüldü. 225 bin m2 kapalı alanı ile 200 mobilya üreticisinin bir araya gelmesi ile kurulan Mobiliyum AVM İnegöl Mobilya sektörü için önemli bir vitrin projesi olarak 2 yıl önce hayata geçirildi.

100 yılı aşkındır tüm Dünyaya mobilya üreten İnegöl, 3 binin üzerindeki mobilya üreticisi ile Türkiye’nin mobilya ihtiyacının %50’sini karşılıyor ve 60 bin kişiyi istihdam ediyor.160 ülkeye ihracat yaparak Türkiye ekonomisine 350 milyon dolar katkı sağlıyor.

‘’Mobilya İnegöl’de üretilir, Mobilya İnegöl’den alınır’’. Sloganıyla yola çıkan İnegöl mobilya sektörü bu ödülle daha da güçlenerek yoluna devam edecektir.