Ana Sayfa Sektörel Haberler MobilJet, mobilya sektörünü önemli bir yükten kurtardı

MobilJet, mobilya sektörünü önemli bir yükten kurtardı

182
Google search engine

TÜRKİYE’de 45’ten fazla mobilya markası ile çalışan MobilJet, ürünlerin depolanması, kurulumu ve satış sonrası gibi hizmetler vererek mobilya sektörünü önemli bir yükten kurtardı.

2009 yılında şirketi kurduğunu anlatan MobilJet Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öztekin, ”Mobilya sektörünün en önemli sorunlarından birisi de depolama ve kurulumdu. Şirketlere ciddi mali yükler getiren bu aşamaları biz devralıyoruz. Kurulum ve depolama maliyetlerinden kurtulmuş oluyorlar” dedi.

MobilJet’in Türkiye’de lojistik sektörüne,‘entegre lojistik’ hizmeti vermek amacıyla kurulduğunu anlatan Öztekin, şöyle konuştu:

HEDEF, 45 MİLYON TL

“Mobilya sektörü ve e-ticaret markalarına teknolojik alt yapımız sayesinde ürün depolama, dağıtım, montaj ve satış sonrası teknik servis hizmeti sunuyoruz. 2009 yılında, İstanbul sınırlarında 5 bin metrekare kapalı alanda başlayan hizmet verme sürecimiz bugün 70 bin metrekare kapalı alanda 9 lojistik üssü ve 25 ilde hizmet vererek 750 binin üzerindeki nihai tüketiciye ulaşıyor. Kurulduğumuz günden bugüne kadar her yıl yüzde yüz büyüme kaydettik. 2016 yılında 25 milyon TL ciroya ulaştık. Bu rakamı 2017 yılında 45 milyon TL’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Şirketimizin geliştirdiği teknolojik yazılım alt yapısı 2013 yılında TÜBİTAK tarafından da desteklenerek ödüllendirildi. Bugün 9 lojistik üssünde 600’e yakın personelimiz çalışıyor. Yıl içerisine Adana, Antalya, Afyon, İnegöl, Kayseri, Muğla, Çanakkale, Malatya, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep ve Trabzon’da açacağımız ana ve cep lojistik üslerimizle Türkiye çapında da istihdam yaratmayı hedefliyoruz.”

MALİYETLERİ AZALTIYOR

ÖZTEKİN, “Kendi teknolojik alt yapımız ile sistem yönetiliyor. Bu sistem ile ürünün depoya girişinden tüketiciye ulaşana kadar süreç takip ediliyor. Böylece firmaların; depo maliyeti düşüyor, ürünleri zamanında teslim ediliyor, destek ve montaj işlemleri sağlanıyor” diye konuştu.

Önceki İçerikSamsunlu mobilyacılardan “MOBİD Butik İhracat” projesi…
Sonraki İçerikHobi olarak başladığı el yapımı ahşap oyuncağa talep arttı