Sektör paydaşlarının yoğun ilgi gösterdiği Ekin Yayın Grubu ve Mobilya dergisinin 25. Yıl kutlamasına, AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri de katılarak birer konuşma yaptılar.

Ekin Yayın Grubu ve Mobilya dergisi, sektörde 25 yılı geride bırakmaları adına Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob 2016 kapsamında TÜYAP’ta bir kutlama gerçekleştirdi. Sektör paydaşlarının yoğun katılımının olduğu kutlamaya, AİMSAD da Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleriyle birlikte katılım gösterdi.

Organizasyon kapsamında yaptığı konuşmada 25 yıl boyunca sektördeki gelişmeleri sayfalarına aktardıklarını dile getiren Mobilya Dergisi İmtiyaz Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Nesip Uzun, “Anılar yüklü bu uzun yol, iş ilişkilerini aşan samimi dostluklara, arkadaşlıklara varan bir serüvene dönüştü. 25 yılın her sayısında fuarlar, yatırımlar, araştırma raporları, sektör haberleri, bilimsel akademik yazılar, dünya haberleri yaptık. İlk fuarlar, derme çatma standlar, ilk yurtdışı deneyimleri ve katılımlar, ilk acemi reklamlar, röportajlar bu sektörün 25 yıllık hikayesinin ve tarihinin bir belgesi oldu. 25 yılda 60 milyon dolar ihracattan 3 milyar dolara ve 10 milyar dolarlık bir imalat hacmine sahip bir sektör var artık karşımızda” dedi.

25yil6

Kutlamaya katılarak bir konuşma yapan AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Erol, bu yıl yaşanan olumsuz olaylar nedeniyle fuarın kötü geçeceğine ilişkin endişelerinin olduğunu söyleyerek, “Ancak fuarımızın daha ilk gününden itibaren bu kaygılarımızın boş olduğunu gördük. AİMSAD olarak 53 üyeye sahibiz ve bu fuarın makine katılımcılarının yüzde 90’ı derneğimizin üyesi. Bu fuarı çok önemsiyoruz, dernek olarak pek çok ülkede tanıtım yaptık. Tüm bu çalışmalarımızı yaparken Mobilya dergisi ile birlikte bu sektörde yürüyoruz. Gelecek dönemde de bu iş birliğimize devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

25yil2

AİMSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Tarlabaşı konuşmasında, bu değerli topluluğun bir parçası olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, “Ömrümün 25 yıl gibi yarısını geçirdiğim bu sektörü, bir 25 yıl sonra görebilmeyi arzu ediyorum. Umutluyum ve her şey daha güzel olacak” yorumunda bulundu.

AİMSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nizamettin Coşkun ise, Mobilya dergisinin hazırladığı 25. Yıl Almanağı’nı çok beğendiğini belirtti ve bu tür çalışmalardan dolayı dergi ekibine sektör adına teşekkür etti.

25yil4

Yaşanan pek çok olumsuzluğa rağmen ülkede taşların yerine oturduğunu, artık daha stratejik düşünen işadamlarının yatırımlarını aksatmadan sürdürdüklerini ifade eden AİMSAD Üyesi Nuri Baylar, “Bu buluşmada sektörümüzün çok değerli şahsiyetlerini gördüm ve inanın bu etkinlik beni çok heyecan- landırdı. Mobilya dergimizin 25. yılını kutluyorum” dedi.

AİMSAD Üyesi Mustafa İştotan da, “Huzurlarınızda bizleri bir araya getirerek bu güzel davranışı gösteren Nesip Bey’e teşekkür ederim. Burada yıllardır birlikte olduğum ve birlikte çalıştığımız dostlarımızı görmek beni hem duygulandırdı hem de mutlu etti” diye konuştu.