Kocasinan Belediyesi, planladığı vizyon projeleri bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, MOBİTEK Projesi inşaat alanını yerinde inceledi, Başkan Çolakbayrakdar, projenin Türkiye için örnek olduğunu ifade etti.

Kocasinan Belediyesi’nin insan odaklı hizmet anlayışı içerisinde çalıştığını dile getiren Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, Mobilya Üretim Altyapısını Güçlendirme Projesi MOBİTEK)’nin inşaat alanında incelemeler yaptı.

Çolakbayrakdar, MOBİTEK’in çok önemli ve büyük bir proje olduğunu diye getirerek, “Mobilya alanında faaliyet gösteren küçük ve orta boy ölçekli işletmeler, MOBİTEK’de çok daha modern ve son teknolojik imkanlarla üretim yapabilecek” dedi. Belediye Başkanı “MOBİTEK projesinin inşaat faaliyetleri devam ediyor. 2017 yılında açılışını yapmayı planlıyoruz. İnşaat kısımları tamamlandıktan sonra makina ve teknik içeriğiyle birlikte bu bölge tamamen mobilya sektörüne hizmet edecek. İmalat sektöründeki nihai ürünlerin pazarlanması ve yurt dışına açılmasıyla Kayseri ve ülke Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. Bu projenin bir paydaşı olmadan gururluyuz” açıklaması yaptı.