Türkiye’de İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Koşullarının İyileştirilmesi Projesi (İSGİP) kapsamında Mobilya Sektörüne yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (İSG-YS) Toplantısı Kayseri OSB işbirliği ile düzenlendi.

Kayseri Organize Sanayi Müdürlüğü’nün organizesinde, işletmelere ve iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerine, yaklaşım ve anlayışlarını iyileştirme konusunda yardımcı olunmasının yanı sıra, işyerlerindeki güvenlik kültürünün de oluşturulması amaçlanan toplantı Kayseri OSB Konferans Salonunda yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Toplantıda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Seçil Ceylan ve İSGİP Proje Yöneticisi Kamil Sami Ekemen sunumlar gerçekleştirdi.

İSGİP faaliyetleri hakkında genel bilgilendirme ve proje hakkında açıklamalarda bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Seçil Ceylan; 35 ilde Metal, Maden ve İnşaat sektörlerinde 3150 İSG profesyoneline, İSGİP’in çıktıları doğrultusunda eğitimler düzenlendiğini, katılımcı işletmelere hiçbir ek maliyet getirmeyen projelerin ikinci ayağı olan yaygınlaştırma sürecinde Kayseri’nin Mobilya Sektöründe bu kapsamda yer aldığını ifade etti.

Ceylan, “Seçilen sektörlerde İSGYS kurularak iş sağlığı ve güvenliği koşullarını iyileştirmek, iş kazaları ve meslek hastalıklarının azaltılmasına ve güvenlik bilincinin artırılmasına katkıda bulunmaktır.” dedi.

İSGİP Proje Yöneticisi Kamil Sami Ekemen de projenin amacının işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği şartlarının iyileştirilmesi olduğunu belirterek projenin detayları hakkında bilgi verdi.

Toplantıda söz alarak kısa bir konuşma yapan TSE Kayseri İl Koordinatörü Mahmut Ulaş ise İSGİP çalışmalarının önemine değinerek, TSE’nin de kurum olarak bu proje destek vereceğini söyledi.

Sunumların ve konuşmaların ardından katılımcılar ile soru cevap şeklinde devam eden program, toplu fotoğraf çekiminin ardından sonlandı.