Ana Sayfa Sektörel Haberler Mobilyacılar yeni başkan ile zirveyi hedefledi

Mobilyacılar yeni başkan ile zirveyi hedefledi

106
Google search engine

Mobilya sanayicileri 2019 yılına yeni bir başkanla giriyor. MOSDER’in 10. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa Mustafa Balcı seçildi. Genel Kurul’da yönetim kurulu üye sayısı da 7’ye yükseltildi.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) 10. Olağan Genel Kurul toplantısını 8 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirdi. Dernek Genel Merkezi’nde gerçekleşen Genel Kurul toplantısı sonucu üyeler yeni başkanlarını seçtiler. Tek listeyle gidilen seçimde üyelerin tamamının oyunu alan Weltew Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı, MOSDER’in yeni dönem başkanı seçildi. Genel kurulda alınan bir diğer kararla başkanlık süresinin 2 yıldan 3 yıla çıkarılması nedeniyle Mustafa Balcı, MOSDER’deki başkanlık görevini üç yıl sürdürecek. MOSDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı da dernekte Mondi markasını temsil eden Bilal Uyanık oldu.

Görevi MOSDER Başkanı Nuri Öztaşkın’dan devralan Mustafa Balcı, seçim sonrası yaptığı ilk açıklamada, sektör olarak Türkiye’nin 2023 hedeflerine en büyük katkıyı yapacaklarını söyledi.

Meslek eğitimine yönelik çalışmalar öncelikli olacak

Dünya Gazetesi’nde yer alan habere göre, meslek eğitimine yönelik çalışmalara öncelik vereceklerini belirten Mustafa Balcı, mobilya sektörünün Türkiye’nin istihdam deposu sektörü olduğuna işaret etti.

Çalışanların niteliğini artıracak projeler geliştireceğiz

Üretim süreçlerinden tasarıma kadar tüm süreçlerde görev alan çalışanların niteliklerinin artırılması yönünde projeler geliştireceklerini anlatan Balcı, sektörün gençler tarafından tercih edilebilir bir sektör haline gelmesini hedeflediklerini söyledi.

Mustafa Balcı, mobilya sektörünün Türkiye ekonomisine katma değer sağlayan, cari açığı azaltıcı etkisi bulunduğuna da vurgu yaparak, “Büyük, küçük tüm firmalarımızla sektörü birlik ve beraberlik içinde tutarak büyütmeyi ve Türkiye’nin 2023 hedeflerine en yüksek katkıyı koymayı hedefliyoruz. Mobilya sektörünü zirveye taşımak, dünya çapında bir marka haline getirmek ve sesimizi uluslararası arenada duyurmak amacıyla faaliyetlerimizi çeşitlendireceğiz” dedi.

Uluslararası pazarlardaki faaliyetlerini çeşitlendirecek

Türk mobilyasının uluslar arası arenada temsil edilmesi gerektiğini anlatan Mustafa Balcı, “Mobilya sektörünün çatı kuruluşu olan MOSDER, 15 yıldır çok sayıda başarılı projeye imza attı. Türkiye ekonomisinin lokomotif gücü olan mobilya sektörünü zirveye taşımak, dünya çapında bir marka haline getirmek ve sesimizi uluslararası arenada duyurmak amacıyla faaliyetlerimizi çeşitlendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Mobilya üreticilerinin maruz kaldığı koşulların her geçen gün ağırlaştığını aktaran Balcı, bugün imkansız gibi görünen birçok başarıyı elde edebilmek için kararlı ve istikrarlı olmak gerektiğini açıkladı. Balcı “Birlik ve beraberliğe en ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz. Bildiğiniz gibi başarı, her şeyden evvel kararlılık gerektiren zor bir süreçten sonra elde ediliyor. Yönetim kurulu üye sayısının 5’ten 7’ye yükselmesi yolumuza kararlılıkla devam etmek adına bize güç kaynağı oluyor” diye konuştu.

Önceki İçerikTÜİK, 2018 yılı Aralık ayı dış ticaret endekslerini açıkladı
Sonraki İçerikDoğadan topladığı atık ağaçları evinde sanat esine dönüştürüyor